kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2014

 
 

czas spotkań z Bogiem. Pośredniczy w tym Maryja. Rozważamy tajemnice Różańca, otwieramy nasze serca, umysły, by być jak najbliżej Jezusa. Uczymy się Go naśladować

 czytaj również "Gwiazdka Cieszyńska" - Nowenna Pompejańska nie jest magią

 

Na lekcji wiary - z … Matką Bożą Pompejańską

 

Rozlewająca się fala zepsucia coraz bardziej oddala ludzi od Boga. Doświadczenia te dotykają każdego z nas, żyjącego w dzisiejszej rzeczywistości.

 

Dzisiejszy świat można porównać do rozszalałego morza, po falach którego bezradnie i po omacku miota się człowiek życia

 

Tym razem było to coś niezwykłego, bo każdy czuł bliskość swojego Anioła Stróża. To dzień, w którym Kościół od 1670 roku wspomina Aniołów Stróżów.

 

Rozmodleni, z różańcem w dłoni zapatrzeni w Jezusa Eucharystycznego uświadamiamy sobie coraz bardziej potrzebę bycia we wspólnocie. W niej rodzi się żywy Jezus przez serce Maryi, która nieustannie czuwa nad nami w tym uświęconym miejscu.

 

wierni 41 parafii uczestniczyli w VI Pompejańskim Dniu Skupienia

 

Różaniec to modlitwa kontemplacyjna. W tej modlitwie nie chodzi o słowa. W Różańcu chodzi o to, aby kontemplować.

 

chrześcijanin nie może być bierny, musi się rozwijać i służyć Kościołowi swoimi zdolnościami. Kościół potrzebuje ludzi ogarniętych pasją. Pasją modlitwy, pracy, działania, służenia bliźnim

 

Po raz pierwszy uświadomiłam sobie poprzez tę homilię, że Bóg buduje na tym, co małe, słabe i pokorne.

 

Wpatrzeni w Najświętszy Sakrament, oddajemy nasze serca Maryi

 

Cały czas wyczuwało się, że nasz „wieczernik” napełnia się Duchem Świętym, który już na początku czuwania był zaproszony przez prowadzącą to spotkanie, Lidię.

 

Matka Boża w ostatnim czasie w swoich orędziach, wypowiedzianych wobec Mirjany do całego świata, szczególnie prosi: Módlcie się za kapłanów.

 

Radosny czas spotkań z ukochanymi świętymi Janami, którzy zaistnieli już na zawsze w tym świętym, omodlonym miejscu.

 

W ten wieczór z Maryją, ogarnięci Bożym Duchem, zgromadzeni, klęcząc u stóp Jezusa Eucharystycznego, rozważali Boże tajemnice, tajemnice różańcowe.

 

Zachęcam was do dostrzegania nowej wiosny, jaką Duch rozbudza dzisiaj w Kościele,

 

Pierwszy raz, w miejsce omodlonego i słynącego z wielu łask obrazu Pani Pompejańskiej, powitaliśmy, poświęcony przez biskupa Tadeusza Rakoczego, nowy wizerunek tej samej Pani, Królowej Różańca Świętego, namalowany przez ks. Bogumiła Nowosiadłego,

 

Są różne spotkania w życiu człowieka, ale to kolejne spotkanie, pod osłoną nocy, jest jedyne, niepowtarzalne, bo święte. To spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i z Pompejańską Panią, Królową.

 

My szukamy Jezusa przez Serce Maryi i trwamy z Nią na modlitwie każdego dnia, a każdego drugiego dnia miesiąca spotykamy się, by wielbić Boga w Najświętszym Sakramencie z Królową Różańca Świętego, która jak w Pompejach wysłuchuje nasze prośby i natychmiast odpowiada na nie.