kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2014 » RÓŻAŃCOWA KONTEMPLACJA

 

 RÓŻAŃCOWA KONTEMPLACJA

Czciciele Matki Bożej Królowej Różańca św. z różnych parafii całej naszej diecezji i dalszych stron Polski spotkali się w sobotę 30 sierpnia br. w parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. Tam odbył się VI Pompejański Dzień Skupienia. A już jutro (w sobotę 6 września) o godz. 8 w Skoczowie na Kaplicówce odbędzie się kolejna sobota różańcowa w ramach 20 Sobót Różańcowych.

W spotkaniu uczestniczyli kapłani i wierni świeccy. Wśród kapłanów znalazł się ks. Dariusz Kreihs, który poprosił o wsparcie na budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rybniku. On też wygłosił konferencję, w której skoncentrował się na Maryi, jako mistrzyni życia duchowego. Zauważył, że istotne jest, aby poszukiwać Boga wewnątrz siebie, co najlepiej pokazała Maryja. – Różaniec to modlitwa kontemplacyjna. W tej modlitwie nie chodzi o słowa. W Różańcu chodzi o to, aby kontemplować. Chodzi o tajemnice, to mnie przemienia. Jeśli są to tajemnice radosne, to przeżywam radość, jeśli bolesne, to przeżywam cierpienie. Jeśli chwała, to chwała – mówił ks. Kreihs.

W centrum znalazła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Kreihs w koncelebrze z 6 kapłanami z naszej diecezji. W homilii ks. Kreihs nawiązywał do historii młodego człowieka, który pokonał swoje ograniczenia, niepełnosprawność i zdobył Mount Everest. Ale na tej wędrówce towarzyszyła jemu modlitwa i codzienny śpiew „Te Deum”. Kapłan podkreślał, by wykorzystywać talenty dane od Boga w służbie drugiemu. – Inni być może poprzez to, że posługujemy się naszymi talentami, doświadczają Bożej miłości. Bierność jest nie do przyjęcia – zaznaczył. Po Eucharystii uczestnicy udali się na agapę.

Spotkanie obejmowało modlitwę wszystkimi tajemnicami Różańca św. oraz inne modlitwy. Był również czas na odpoczynek i dzielenie się świadectwami łask Bożych otrzymanych przez przyczynę Matki Bożej Pompejańskiej.

VI Pompejański Dzień Skupienia zorganizowało Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Różańcowy Ruch Pompejański. Obie wspólnoty zapraszają do uczestnictwa w nabożeństwach pompejańskich, które odbywają się każdego 2. dnia miesiąca w sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Początek o godz. 18.

A już w najbliższą sobotę 6 września również na Kaplicówce odbędzie się kolejne nabożeństwo w ramach 20 sobót różańcowych. Początek o godz. 8 – najpierw Różaniec, potem Msza św. To nabożeństwo będzie połączone z nabożeństwem I sobót miesiąca.

Monika Jaworska - www.gwiazdkacieszynska.pl