kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2014 » Dzięki pomocy Aniołów Stróżów … łatwiej dostać się do nieba …75 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.10.2014

 

Dzięki pomocy Aniołów Stróżów … łatwiej dostać się do nieba …

            To już 75 Nabożeństwo Pompejańskie na świętym wzgórzu Kaplicówki, w Sanktuarium św. Jana Sarkandra.

To niezapomniane chwile, chociaż trwają od godziny 18.00 do 22.00. Obejmują cztery części Różańca świętego. Spotkanie z Bogiem przeżywamy poza czasem, i nie odczuwamy ani znużenia, ani zmęczenia.

            Tym razem było to coś niezwykłego, bo każdy czuł bliskość  swojego Anioła Stróża. To dzień, w którym Kościół od 1670 roku wspomina Aniołów Stróżów.

Pozdrowienie Anielskie wybrzmiało bardzo świadomie przy modlitwie różańcowej, a w tajemnicach … jakby ciągle ukazywał się Anioł, który obwieszczał Dobrą Nowinę od chwili Zwiastowania aż do Zmartwychwstania.

W takiej odświętnej atmosferze przeżyliśmy (o godz. 21.00 ) Eucharystię, której przewodniczył ks.Zygmunt Siemianowski z Bielska – Białej.

            Słowo Boże i homilia wzbudziły w nas wielki zachwyt dobrocią Boga, który zechciał podzielić się z człowiekiem aniołami, dając każdemu  z nas Anioła Stróża. Ale wcześniej zapragnął dać nam swego Jedynego Ukochanego Syna, by dla nas się modlił, a potem złożył za nasze grzechy ofiarę. To niewyobrażalna miłość Boga do nas to sprawiła. W czasie słuchania zadałam sobie pytanie, czy ja umiem przyjąć tę miłość, czy widzę oczyma duszy stojącego anioła, który otwiera nam drzwi do nieba ?

Kapłan uświadomił nam, jak wielką godność posiada człowiek w oczach Boga, jak wielkie rzeczy czyni nam wszechmocny Bóg. Zachęcał nas, byśmy czcili naszych aniołów tak, jak to czynili wielcy święci i Ojcowie Kościoła. To wielkie szczęście, że mamy Aniołów Stróżów, którzy dniem i nocą chronią nas i bronią przed szatanem. Zawsze działają dla naszego dobra, i dzięki nim możemy więcej łask wyprosić u Boga.

W tak anielskiej i odświętnej atmosferze przeżyliśmy spotkanie z Jezusem w Eucharystii.

Chwała Panu za ten wielki dar Jego nieskończonej Miłości.

Panie, spraw, żeby cała wspólnota chrześcijańska umiała przyjąć wielki dar Twojej obecności w Najświętszym Sakramencie.

Panie, dziękuję Ci za święty czas przeżyty w Rodzinie Pompejańskiej, za kapłanów i organizatorów tych świętych spotkań.

Chcemy być najlepszymi dziećmi naszej ukochanej Królowej Różańca Świętego, Pompejańskiej Pani…

                                                                                                                                                     Twoja czcicielka

Kaplicówka, Skoczów 2 października 2014 r.

   zobacz na Gwiazdka Cieszyńska