kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2014 » Nie zgub klucza od mieszkania w niebie - 76 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.11.2014

 

Czy jestem gotowy na spotkanie z Jezusem?

To już 76 spotkanie Rodziny Pompejańskiej w Sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. To dzień szczególny dla naszej wspólnoty, Dzień Zaduszny; dzień pamięci, refleksji, wspomnienia naszych bliskich i drogich naszemu sercu zmarłych.

To właśnie w ten piękny listopadowy wieczór, u stóp Jezusa Eucharystycznego, u boku Maryi i świętych Janów ( Sarkandra i Jana Pawła II ) łączyliśmy się na modlitwie różańcowej z tymi, którzy odeszli i czekają na naszą modlitwę. Tyle serc rozmodlonych Nowenną Pompejańską szturmowało czyściec i niebo, ufając w moc modlitwy i wstawiennictwo Maryi. To najpiękniejsze róże, jakie mogliśmy im ofiarować, ufając, że niejedna dusza przekroczy bramę do nieba.

O godzinie 20.30 przeżyliśmy piękny święty czas nabożeństwa do św. Jana Sarkandra.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św., koncelebrowana pod przewodnictwem proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, Antoniego Dewora. Słowo Boże i homilia ożywiły nasze życie chrześcijańskie i uzmysłowiły sens życia na ziemi; ukazały ostateczny jego cel.

Ks. Antoni uświadomił pielgrzymom wartość cierpienia Jezusa, Jego ofiarę jako wyraz największej zbawczej i miłosiernej miłości, która otwarła nam bramy nieba, gdzie czekają na nas przygotowane przez Jezusa mieszkania. Największą tragedią człowieka może być, że nie zajmie tego mieszkania, nie skorzysta z tej największej szansy, którą oferuje Bóg. Oby nie było takich „bezdomnych”, którzy odrzucą tę ofertę i wybiorą przepaść i potępienie wieczne.

Kapłan z wielką troską skierował pełne niepokoju słowa, oby nikt nie stracił klucza do tego mieszkania, żeby zapamiętał na zawsze, że kluczem do tego mieszkania jest Jezus, jest Jego krzyż i Jego ofiara. Lepiej jest wszystko stracić, niż zgubić klucz do mieszkania w niebie.

Te słowa pobudziły refleksję nad jakością naszego życia, motywowały do pracy nad sobą.

Bądź uwielbiony, Boże, w sercu tego kapłana i w sercach wszystkich kapłanów za ich misję niesienia dobrej nowiny o zbawieniu.

Boże, błogosław organizatorom tych nabożeństw i wszystkim pielgrzymom…

 

                                                                                        uczestniczka modlitewnego spotkania 

 

Kaplicówka, 2. listopada 2014 r.                                                             


zobacz w Gwiazdce Cieszyńskiej "W niebie nie ma konkursu piękności"