kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2009 » Kolejne, ósme już czuwanie pompejańskie - 2.03.2009

 

W poniedziałek 2 marca 2009 r. w Kaplicy św. Jana Sarkandra na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie już po raz 8, w ramach 54 miesięcznej Nowenny Pompejańskiej, przed obrazem Królowej Różańca Świętego z Pompejów modlili się Jej czciciele.

Czuwanie poprzedzone było pierwszym organizacyjnym spotkaniem Apostolstwa Trzeźwej Rodziny, którego głównym celem będzie:
- wspieranie modlitwą uzależnionych oraz wszystkich, którzy wyszli z nałogu,
- modlitwa o trzeźwość w rodzinach, Ojczyźnie i na świecie,
- dawanie świadectw,
- wykłady profesjonalistów, które pomogą wyjść z uzależnienia od alkoholu.
Inicjatorem powołania do życia Apostolstwa Trzeźwej Rodziny był Andzrej Poloczek - Prezes Honorowy Stowarzyszenia AA JONASZ w Skoczowie.

Rozważania w poszczególnych częściach Różańca Św. prowadzili wierni z parafii św. Franciszka z Asyżu - Bielsko-Biała Wapienica, św. Jana Chrzciciela - Brenna i Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Rudzica. Świadectwo przedstawił Jerzy z Brennej (patrz świadectwa).

O godz. 21.oo po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego odprawiona została  Msza Św. koncelebrowana przez 5 kapłanów: ks. Andrzeja Wieliczkę - proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Kończycach W., ks. Antoniego Żebrowskiego - Dyrektora Krajowego ADŚ, ks. prałata Alojzego Zubera - proboszcza Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, ks. Wojciecha Tyczyńskiego - seniora Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie oraz ks. Mariana Kubeckiego - proboszcza Parafii św. Małgorzaty w Dębowcu.

 

KCh