kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2009 » Pompejańska modlitwa trwa - GN 27.09.2009

 

Pompejańska modlitwa trwa
Z różańcem na Kaplicówkę

W piątek 2 października o 19.00 na Kaplicówce w Skoczowie rozpocznie się 14. z zaplanowanych 54 nabożeństw nowenny pom-pejańskiej.
Będzie ono także zaproszeniem do tradycyjnej październikowej modlitwy różańcowej, więc serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy MB Pompejańskiej chcą zawierzyć szczególnie trudne sprawy swojego życia - mówi animatorka nowenny Lidia Wajdzik. O sile tej modlitwy różańcowej mówiliśmy podczas niedawnego dnia skupienia w Pogórzu. Poprowadził go ks. dr Przemysław Sawa, który będzie przewodniczyć także październikowemu nabożeństwu.
We wrześniu poprowadził je ks. prał. Władysław Zązel. Zaproszenie na to nabożeństwo było dla mnie olśnieniem: to powrót w czas dzieciństwa i młodości, do różańca, który był zawsze w ręku mojej mamy. I do czasów szkolnych, kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z nowenną - mówi ks. prał. Zązel. Na początku maturalnej klasy pomysł odmawiania nowenny pompejańskiej podsunął mi kolega z ławki. Obaj się nawzajem pilnowaliśmy, czy codziennie każdy odmówił modlitwę, a po 54 dniach tak nam to weszło w krew, że modliliśmy się już do samej matury. A nie było łatwo: naukę godziłem z pomocą ojcu w gospodarstwie i nieraz o trzeciej w nocy trzeba było wstać, a po południu pracować w polu. Ale na modlitwę był czas: w drodze do autobusu czy w pole. Po szczęśliwie zdanej maturze w podaniu do seminarium napisałem, że chciałbym sławić imię Matki Najświętszej, której opiekę czuję na każdym kroku...    tm
Gość Bielsko-Żywiecki  nr 39/005 z 27 września 2009