kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2009 » Rok pompejański - GN 12.07.2009

 

Na Kaplicówce
Rok pompejański


Właśnie minął pierwszy rok obecności obrazu MB Królowej Różańca Świętego w kaplicy św. Jana Sarkandra na Kaplicówce. Blisko rok trwa już tutejsza nowenna pompejańska.

Biskup Tadeusz Rakoczy modlił się z uczestnikami dwunastego nabożeństwa nowenny pompejanskiej, odprawianej tu zawsze drugiego dnia miesiąca. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy kilkugodzinnej modlitwy zgromadzili się nie tylko we wnętrzu kaplicy, ale i wokół niej.

- Nie spodziewałem się dzisiaj spotkać was tak wielu - przyznawał biskup Tadeusz Rakoczy. Wśród uczestników najwięcej było członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy szczególnie aktywnie włączyli się w propagowanie nowenny pompejanskiej. Byli też członkowie Apostolstwa Trzeźwości, w tym także jadący dookoła Polski uczestnicy rowerowego Rajdu Trzeźwościowego im. Jana Pawła II z Raciborza.

Foto: Janusz MatuszewskiAnimatorzy nowenny pompejanskiej w naszej diecezji: Lidia Greń-Wajdzik i Tadeusz Kopeć dziękowali biskupowi Rakoczemu za darowany przed rokiem obraz MB z Pompei i błogosławieństwo dla podejmowanej przed nim modlitwy. - Dzięki temu tu, na wzgórzu sarkandrowskim, powstało pogotowie modlitewne, które jak huragan wznosi się do nieba - mówiła Lidia Wajdzik, podkreślając, że wśród stałych intencji, oprócz próśb o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II oraz Bartolo Longo - pierwszego czciciela MB Pompejanskiej - jest także modlitwa za kapłanów       

mb - Gość Niedzielny nr 28/894 z 12 lipca 2009 r.