kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2016 » Maryja drogą do Jezusa - 94 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.05.2016

 

Maryja drogą do Jezusa …

W każdym miesiącu, drugiego dnia, Wspólnota Pompejańska przybywa z różnych miejsc, by spotkać się z naszą Królową w Sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie.
Tym razem w niebywałym czasie majowym, ożywiona pięknem przyrody, która budzi się do życia, zapraszając nas do duchowego przebudzenia. Ten piękny czas na nowo otworzył nasze serca i pragnienia na Boga.
O godzinie 18.00 rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczęło Apostolstwo Trzeźwej Rodziny, wielbiąc Boga za dar trzeźwości i prosząc o tę łaskę dla zniewolonych i uzależnionych.
O godzinie 19.00 rozpoczęła się dalsza część modlitwy Nowenną Pompejańską, w której z różańcem w ręku odkrywaliśmy i przeżywaliśmy tajemnice nieskończonej miłości Bożej; wielbiliśmy Boga za Niepokalaną i ofiarowaliśmy Jej nasze krzyżyki, cierpienia, trudności, troski, utrapienia; prosząc, by nas prowadziła do Jezusa, Jej Syna. Z ufnością, wpatrzeni w Jej święty wizerunek, na którym tuli Jezusa i rozdaje różaniec świętym, doświadczyliśmy Bożych łask, które Maryja wyprasza i rozdaje swoim dzieciom; bo jeszcze nikt nie odszedł od Niej z pustymi rękoma. Z taką nadzieją w sercach przeżyliśmy Nabożeństwo do św. Jana Sarkandra.
Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystię, której przewodniczył ks. Tomasz Gwoździewicz.
Ubogaceni Słowem Bożym, przeżyliśmy w skupieniu homilię, którą wygłosił ks. Tomasz, otwierając nasze serca i umysły na wartość wspólnoty, która ma moc i siłę do walki z grzechem, który jest pierwszym wrogiem człowieka; ukazał ją obrazowo w mądrości ojca, który zwołuje swoich synów, dając im do przełamania wiązkę patyków. Ale, niestety, mimo iż synowie byli bardzo silni i pełni zapału, tego polecenia ojca nie udało im się wykonać. Wtedy ojciec zaczął wyciągać pojedyncze patyki i bez najmniejszego wysiłku zaczął je łamać...
Kapłan ukazał w sposób bardzo piękny, jak wielką siłę ma wspólnota; nikt jej nie złamie, kiedy będzie razem w Kościele. To piękna zachęta do trwania we wspólnocie. Uwrażliwiał też kapłan, by czuwać, żeby wspólnota nie żyła poza Kościołem, bo wtedy nie jest już Boża. Bezpieczną wspólnotą jest ta, której przewodniczy Maryja, która jest drogą do Jezusa...Maryja – w różnych wizerunkach, i Ta w częstochowskiej ikonie …
Każdy z nas poczuł bliskość Maryi, która zaprosiła nas na Eucharystię, prawdziwe spotkanie z Chrystusem, którego przyjęliśmy do naszych serc jako pokarm na życie wieczne.
Chwała Panu za ten cud spotkania z Chrystusem, z Maryją, ze świętymi: św. Janem Sarkandrem i św. Janem Pawłem II.
Niech Bóg będzie uwielbiony za ten święty czas, za każde wypowiedziane Zdrowaś, Maryjo; za kapłanów i organizatorów tego niezwykłego Bożego spotkania na cześć Królowej Różańca Świętego.
Maryjo, Twój pielgrzym
Kaplicówka 2 maja 2016 r.