kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2016 » Boża Rodzicielka pielgrzymuje z nami -.90 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.01.2016

 

Boża Rodzicielka pielgrzymuje z nami .

I znowu razem w Sanktuarium Św. Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Tym razem z Maryją witamy Nowy Rok , bo drugi dzień Nowego Roku , Pierwsza Sobota, ukochany dzień Maryi i Jej czcicieli. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę i chociaż siarczysty mróz daje się we znaki, pielgrzymi tłumnie zgromadzili się jak przystało na dzielną załogę Maryi. To odpowiedź na Jej zaproszenie do modlitwy i czuwania. Czasy trudne, pełne lęku i niepokoju, a w naszych sercach rodzi się nadzieja, że z Maryją przetrwamy. Rozpoczynamy rozważaniem pierwszo-sobotnim, zapraszamy Maryję do naszej ziemskiej wędrówki, zawierzamy Jej nasze serca, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i cały świat. Och jak bardzo potrzebujemy Jej pomocy, bo wiemy, że tylko Maryja jest pośredniczką wszelkich Łask. Ona rodzi Jezusa - Miłość , który staje się dla nas Drogą, która prowadzi do upragnionego celu, którym jest zbawienie – to tyle co do rozważań pierwszo-sobotnich.
Odmawiamy różaniec wynagradzający za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Poczęciu i kontynuujemy potem Nowennę Pompejańską. Uświadamiamy sobie coraz bardziej słuszność naszego pielgrzymowania z Maryją, każda tajemnica prowokuje do refleksji nad życiem. Maryja ukazuje sens naszego pielgrzymowania, tak jak Ona pielgrzymowała i zawsze owocowało to ogromnymi darami dla nas ludzi. To pielgrzymowanie ma sens ono też wymaga samozaparcia, systematyczności i ofiary. W takiej atmosferze przeżyliśmy jeszcze krótki Nabożeństwo do św. Sarkandra. O godz. 21.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Wojciech Tyczyński w asyście kilku kapłanów. Wszyscy rozmodleni pielgrzymi z radością przyjęli Słowo Boże i słowo kapłana Wojciecha, który otwierał nasze serca na dobroć Pana, która płynie strumieniami z Jego Miłosierdzia. Wskazywał na miłosierne spojrzenie Jezusa, zachęcając nas do kontemplacji Miłosierdzia by móc jeszcze więce czerpać ze źródeł jego Miłosierdzia szczególnie w tym Nadzwyczajnym Roku Bożego Miłosierdzia. Zachęcał do korzystania z odpustów, które można uzyskiwać w naszym skoczowskim kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła. To wielka łaska, a nasze zbawienie i zbawienie tych którzy już odeszli i tego miłosierdzia tak bardzo potrzebują. Nasze serca pałały pragnieniem przyjęcia Jezusa Eucharystycznego do naszych serc. Ubogaceni tym spotkaniem uwielbialiśmy Boga za wielkie rzeczy, które czyni dla nas w tym maleńkim uświęconym miejscu, którym jest Kaplica – Sanktuarium Św. Sarkandra. To niezapomniany styczniowy wieczór, który rozgrzał nasze serca Bogiem i Maryją poprzez gorącą ufną modlitwę i największy cud świata – Eucharystię.
Niech Bóg błogosławi kapłanom i organizatorom tych Pompejańskich Nabożeństw. Jezu ufamy Tobie!                                                                                                             Twoje czcicielki.
Kaplicówka, 02.01.2016