kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2009 » Rozmodlona Kaplicówka - 2.03.2009

 

Rozmodlona Kaplicówka

Każdego drugiego dnia miesiąca, grupa wiernych wytrwale spotyka się przed Najświętszym Sakramentem na kaplicówkowym wzgórzu, by odmawiać Nabożeństwo Pompejańskie. Wytrwałość i zaufanie Panu Bogu cechuje modlących się tam ludzi, którzy nawet w mroźne zimowe miesiące nie poprzestają i uczestniczą w trwającym ponad trzy godziny nabożeństwie. Co miesiąc spotykamy tam te same twarze, dojeżdżające nawet z odległych miejscowości. Powodów jest wiele, każdy posiada własne intencje, trudne sprawy powierzane Bogu za pośrednictwem modlitwy różańcowej. W trakcie modlitwy przedstawiane są także łaski - świadectwa, które zostały zesłane na wiernych po zakończeniu odmawiania Nowenny Pompejańskiej.

Kaplicówkowicze wspierają się wzajemnie w modlitwie, w troskach, przynoszą nawet gorącą herbatę, by ogrzać zimowe wieczory. W sposób nieprzerwany, całorocznie prowadzona jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Z naszej parafii również niewielka grupa modli się na Kaplicówce, bardzo często towarzyszy nam nasz Ksiądz Proboszcz - Andrzej Wieliczka. Dlatego właśnie w jubileusz 20-lecia kapłaństwa, który przypadł 2 lutego 2009, Kaplicówka w sposób szczególny przygotowała się do nabożeństwa, poprzez specjalną na tą okazję dekorację ołtarza, kwiatów oraz intencji Mszy Świętej odprawionej przez ks. dyr. Antoniego Żebrowskiego.

Sylwia Grzebień - Zelator Parafialny - Kończyce W.
Anioł Kończycki marzec 2009 r.