kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2013 » Czy istnieje jakaś inna ideologia, która zastąpiłaby Miłosierdzie Boże? - 2.07.2013

 

 Czy istnieje jakaś inna ideologia, która zastąpiłaby Miłosierdzie Boże?

                Kto otrzymał ten największy Dar obecności w Miłosierdziu Bożym, otrzymał przepustkę do nieba. 2-go lipca w takim duchu odbyło się Jubileuszowe 60-te Nabożeństwo Pompejańskie. W Miłosierdziu Bożym u stóp Jezusa Eucharystycznego, poznawaliśmy i odkrywaliśmy Boga w niezgłębionej tajemnicy Różańca św. Kaplica wypełniona po brzegi, już od 18 godz. Wspólnota rodzin modlących się o trzeźwość narodu i trzeźwiejących alkoholików rozpoczęła szturm modlitwy do nieba, z Maryją prosząc o cud trzeźwości. O godz. 19.00 rozpoczęło się nabożeństwo Pompejańskie, w którym już można od 2-go lipca uczestniczyć poprzez Internet we wszystkich zakątkach świata.

                Dobry i miłosierny Bóg posyła sponsorów, by nowa ewangelizacja, dobra nowina o Jezusie docierała do każdego, kto ma tylko takie pragnienie. To naprawdę dzieje się , że w sercach ludzkich  dokonuje się głęboka przemiana, na modlitwie, podczas rozważań wielkich tajemnic Bożych, coraz bardziej zbliżamy się do Boga. Maryja użycza nam swojego serca, by mógł się w nas rodzić prawdziwie Jezus. Nasze serca stają się dla niego mieszkaniem, aż stajemy się Jego świątynią. Karmimy się tym, czego pragnie w nas Duch św. Karmimy nasze zgłodniałe dusze modlitwą, nadzieją, wiarą, miłością. Chcemy owocować dobrymi owocami, by później nimi obdarowywać innych.

                Bóg robi też niespodzianki, daje prezenty. Tym razem były to świadectwa Stasi z Rybnika dotyczące uzdrowienia wnuczki z choroby nowotworowej i powrót do trzeźwości męża alkoholika, za wstawiennictwem Królowej Pompejańskiej. Wzruszające były te „cudowne uzdrowienia” i stały się zachętą do wytrwałej i ufnej modlitwy tą cudowną Nowenną Pompejańską. Boże obdarz swoim błogosławieństwem tę rodzinę, by wytrwali do końca w Twej Miłości.

                Były kolejne prezenty. Maryja kocha swoje dzieci, wie czego im potrzeba, posyła kapłanów, swoje umiłowane dzieci, by mówili nam o Bogu i udzielali Sakramentów, które dla nas chrześcijan są najwyższymi darami Bożymi. O godz.21.00 rozpoczęła się Eucharystia w orszaku kilkunastu kapłanów.

Był oczekiwany przez pielgrzymów biskup Rakoczy, który obchodził 50-ą rocznicę święceń kapłańskich. W tym świętym miejscu, które dzięki niemu zostało poświęcone Królowej Różańca Św. -Pompejańskiej Królowej. I tak rozpoczęło się  jubileuszowe spotkanie „historia” ludu pielgrzymującego do tego miejsca od 2008r. i daj Boże żeby trwało do końca świata, czyli wiecznie niekończąca się przyjaźń z Bogiem, przez serce Maryji, z różańcem w dłoniach, jako czytelny znak tej św. załogi.

                Podczas homilii biskup Rakoczy zanurzał nas w Bożym Miłosierdziu. Cały czas w homilii dało się wyczuć wielką troskę o nasze zbawienie, o naszą wieczność z Bogiem. Jezus Miłosierny dotykał nas Jego słowami, słowami św. siostry Faustyny i błogosławionym Janem Pawłem II. Papież na szczycie swojego pontyfikatu ustawił Miłosierdzie i oddał Bogu cały świat, zanurzając go w największym przymiocie Dobroci Boga, w Bożym, a zarazem najpiękniejszym zawołaniu na te trudne czasy – „Jezu ufam Tobie”. Serca nasze zapałały nowym żarem miłości i nowym ożywionym pragnieniem Boga Miłosiernego.

                Dziękuję Ci Panie za ten cud, cud obecności osób świętych  w tym uświęconym miejscu. Niech Bóg będzie uwielbiony i święte imię Jego. Zwycięska miłość Maryji niech triumfuje w sercach kapłanów i wszystkich pielgrzymów i błogosławi Organizatorom tych spotkań świętych

Kaplicówka 2.07.2013 r.