kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2013 » Błogosławiony czas w Pompejańskiej Rodzinie Różańcowej - 2.03.2013

 

Błogosławiony czas w Pompejańskiej Rodzinie Różańcowej.

Rodzina Pompejańska, która ma już swoją historię i tożsamość urodziła się w sierpniu 2008 roku w Sanktuarium Św. Sarkandra na Kaplicówce, gdzie wciąż spotyka się, rozpoczynając drugie spotkanie wchodząc w drugą Nowennę Pompejańską. Nikt z tej rodziny nie chce przestać się spotykać każdego2 każdego miesiąca, oczekują z radością na spotkanie z Królową Różańca Świętego.

2 marca o godzinie 19–tej rozpoczęło się nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Nasza Ukochana Królowa znowu zgromadziła nas wokół Jezusa. Kaplica wypełniona po brzegi, ręce pielgrzymów oplecione różańcem (ulubionym narzędziem J.P.II), wzrok utkwiony w Eucharystycznej postaci Jezusa, tworzyło atmosferę prawdziwie Bożej Rodziny, której tak po prostu nie da się opisać ani z niczym porównać. Tyle serc połączonych łańcuchem duchowej więzi z Maryją i jej Synem, serc podobnych pragnień i nadziei. Tu można doświadczyć silnego podmuchu Ducha Świętego, który odsłaniał poszczególne Tajemnice, a naszych różańcowych pozdrowień unosił w niebiańską przestrzeń do stóp naszej Królowej.Głębokie refleksje tajemnic zbliżały nas do Boga, do Bożej Opatrzności i uczyły: „nie moja wola ale Twoja wola niech się stanie”. Tak pięknie się złożyło, że pierwsze i drugie spotkanie Rodziny pompejańskiej było jednocześnie nabożeństwem Pierwszych Sobót. Maryja przypomniała nam wszystkim, że kto będzie odprawiał pierwsze soboty, ten nie zazna opuszczenia w godzinie śmierci bo sama wyjdzie mu na spotkanie. To jest tak cudowna obietnica, że nie wyobrażam sobie, żeby taką cudowną obietnicę i łaskę zlekceważyć. Smutne jest serce Maryi i moje, że tak mało ludzi korzysta z tych darów. To są niezapomniane refleksje, chwile, tu nikt nie liczy czasu, tu wszystko jest inne, tu wszystko jest piękne, bo jest z nami Bóg.

 O 21-ej rozpoczęła się Święta liturgia, wszyscy skupieni, wyciszeni, napełnieni Duchem Święty przeżywamy spotkanie ze słowem Bożym. Mszy Świętej przewodniczył ks. kan. Andrzej Wieliczka. On też wygłosił płomienną homilię, ukazując Maryję w Fatimskim Orędziu. zobacz tekst homilii Można było doświadczyć jej troski o losy świata i każdego człowieka, który tak bardzo odszedł od Boga, że trzeba interwencji Maryi, żeby go ochronić przed samozagładą. Kapłan z wielkim wzruszeniem i troską ukazywał współczesny świat i zagrożenia, które go ogarniają. Wskazał też bardzo konkretnie na Maryję, na modlitwę różańcową, na Kościół i na Jezusa, który jest opoką i ma moc każdego człowieka wierzącego osłonić, a zbłąkanych do Ojca przyprowadzić. Nie ma innej drogi, jak oddać serce Maryi i Jej się zawierzyć, co stało się naszym udziałem, bo wszyscy pielgrzymi zawierzyli się Trójcy Przenajświętszej przez Niepokalane Serce Maryi.

Tak zakończyliśmy ten święty czas, oddaliśmy nasze serca, nasze rodziny, naszą Ojczyznę Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Wyrażam wdzięczność Bogu oraz wszystkim kapłanom i organizatorom za wielkie zaangażowanie na rzecz Nabożeństw Pompejańskich.

Pielgrzym

2 marca 2013 r.