kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2010 » Ten niezwykły dzień - 2.12.2010

 

Ten „niezwykły” zwykły dzień

Mroźna, śnieżna zima i gorące serca, które odpowiadają na zaproszenie Maryi. 2.grudnia 2010 roku Maryja zaprosiła wspólnotę modlitewną na spotkanie z Jezusem. O godzinie 19,oo kapłan przywiózł na Wzgórze Kaplicówka Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Już 28 raz u stóp naszego Pana i Króla odmawiamy różaniec, rozważając 15 tajemnic, by w każdej z nich wielbić Boga i poznawać Jego i naszą Matkę Maryję. Między rozważaniami tajemnic, są świadectwa, które utwierdzają nas o mocy Boga i Jego miłości do nas. 
Świadectwo Marty dotyczyło naszego codziennego borykania się z życiem, z brakiem pieniędzy na opał, na utrzymanie rodziny. I można by było tak żyć, ale ludzie podjęli błagalną modlitwę różańcową – nowenną pompejańską. Maryja, nasza ukochana Mama, uprosiła u Boga łaskę i zaradziła problemom i prośbom przedstawianym Jej na modlitwie.
Kapłan Wojciech podczas rozważań uwrażliwił nas na moc modlitwy odmawianej przed Najświętszym Sakramentem, która oczyszcza nas z naszych słabości i grzechów.
O godzinie 21,oo Apelem Jasnogórskim  rozpoczęliśmy uczestnictwo w Największym Wydarzeniu Świata, w Świętej Eucharystii. Moc słowa Bożego i homilia otworzyły nasze serca  na prawdę o Bożym Miłosierdziu i o znakach i cudach jakich dokonuje w naszych sercach. Świadectwa bł. Bartolo Longo ukazują drogę do świętości, którą przedstawił nam pokrótce ks. Roman Siatka.
Nie małe trzeba pokonać przeszkody, trudności by móc dotrzeć do serca drugiego człowieka, jak zauważa ks. Roman, nie raz stajemy w obliczu pogańskich zachowań, niezrozumienia, ośmieszania, ale gdy ufamy Bogu do końca, to cel osiągniemy, jak osiągnął go bł. Bartolo Longo. Ten Jego cel to prowadzenie ludzi do Boga przez Maryję, to modlitwa Nowenną Pompejańską jaką odmawiamy na co dzień a raz w miesiącu, gromadzimy się u stóp Jezusa i Maryi wzywając wstawiennictwa św.Jana Sarkandra i Sł. Bożego Jana Pawła II. Te słowa biblii i słowa homilii otwarły nasze serca na Jezusa, a Duch Swięty przygotował miejsce na spotkanie z Jezusem w Komunii Świętej, która była największą nagrodą tego spotkania.
Wdzięczni Bogu, kapłanom i organizatorom za to niezwykłe spotkanie – wydarzenie, czekamy na następne 2 stycznia 2011roku.
Chwała Panu
Marana tha
                                                                                             Pielgrzym