kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2010 » Wypłyń na głębię - 2.09.2010

 

 Wypłyń na głębię

To wezwanie Jezusowej Ewangelii na 26 spotkaniu na Kaplicówce 2 września 2010 r. Wspólnota modlitewna ADŚ na różańcowej Nowennie Pompejańskiej u stóp Jezusa, przemierzała kolejne tajemnice, by wchodzić w nie ze swoimi podziękowaniami i prośbami. Nikt tak nie jest w stanie wsłuchiwać się w nasze prośby i nie raz beznadziejnie trudne sytuacje , jak Maryja Królowa Różańca Świętego. Ufnie i z ogromną nadzieją wpatrywaliśmy się w obecnego Jezusa w Najświętszym Sakramencie, oddając Mu nasze serca i nasze życie, myśląc o tej ostatniej godzinie życia, która przecież nadejdzie i nikt nie wie kiedy.
Po części bolesnej Różańca Świętego, wstała Marta – młoda matka, która dzieląc się świadectwem, mówiła o ufnej modlitwie pompejańskiej. To przez modlitwę różańcową uprosiły z siostrą laskę powrotu do zdrowia swojej mamy, zaś jej mąż pieniądze na zakup węgla na zimę.
Bóg jest bogaty i wysłuchuje przeróżne nasze prośby – mówiła.
Wyciszeni modlitwą, otwarci na spotkanie ze słowem Bożym i Jezusem. Rozśpiewani apelem, przygotowywaliśmy się do Eucharystii. Tuż po apelu jasnogórskim rozpoczęła się największa Ofiara Miłości. Kilkunastu księży zgromadziło się u stóp Ołtarza by celebrować Mszę świętą. Z ogromnym wzruszeniem i oczekiwaniem wysłuchaliśmy Słowa Bożego, w szczególności to co powiedział Jezus do nas, byśmy nie zniechęcali się żadnymi przeszkodami, ale wypłynęli na głębie. Kapłan rozwinął treści Ewangelii, zachęcając nas do ufnego kroczenia za Jezusem. Drogę do Jezusa najlepiej zna Jego Matka kontynuował kapłan. Drogą tą jest modlitwa różańcowa. Kto kroczy z Maryją z różańcem w ręku realizuje naukę Jezusa. Maryja zawsze wskazuje na Jezusa, zachęca żeby odważnie kroczyć, by zebrać później obfite owoce, jak Jego uczniowie, posłuchawszy Go, złowili tyle ryb, że sieci rwały się.
Bóg jest hojny w obdarowywaniu , doświadczamy Jego hojności na co dzień, ale czy my umiemy mu dziękować. 
Panie Jezu, dziękujemy Ci za Twoją miłość, za potęgę Twojej miłości do nas. Oddajemy Ci nas i całe nasze rodzimy i prosimy o tę łaskę głębi, która uzdolni nas do radykalnej przemiany i umocni naszą ufność w Twoje nieograniczone miłosierdzie. 
Maryjo, Królowo Różańca Świętego wypraszaj nam łaskę, dobrej i szczęśliwej godziny śmierci byśmy mogli spotkać Pana i Króla już w tej ziemskiej rzeczywistości.
Za Twój krzyż – Kochamy Cię! Za Jana Pawła II i Jego świadectwo. Pragniemy go życiem naśladować. Janie Pawle Wielki wstawiaj się za nami! Maryjo, Królowo Różańca Świętego módl się za nami. Święty Janie Sarkandrze módl się za nami. 
Maria Pielgrzym