kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2010 » Zwycięska Miłość - 2.07.2010

 

 Jezus przychodzi do każdego czyli do grzesznika.
„Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale Ci którzy chorują”.

 
Zwycięska Miłość
 
Do Jezusa i Maryi przyszliśmy na Kaplicówkę 2 lipca, by uczcić drugą rocznicę spotkań z Królową Różańca Świętego na nabożeństwie pompejańskim. Niesamowite, że to już 24 miesiące mija od dnia powstania różańcowego pogotowia modlitewnego, by uczcić kolejne rocznice śmierci  Sł. Bożego Jana Pawła II i modlić się o losy świata, losy ludzkości.
Refleksje, myśli, pragnienia, przeżycia z tych dwóch lat  dotykają tajemnic różańcowych i tajemnic ludzkiego życia, trudnych i bolesnych doświadczeń, świadectw i ciągłych próśb o gorącą modlitwę w naglących sprawach. Tak, one przeplatają się ze sobą, są nowenną nieustającą do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy.
W skupieniu na różańcowej modlitwie, zanurzeni w Najświętszym Sercu Pana Jezusa , bo to pierwszy piątek, uświęcił naszą wspólnotę na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
Kaplica nie pomieściła pielgrzymów, plac przed kaplicą też był wypełniony. To wzruszające  kolejne spotkanie z  Maryją i Jej Synem  uświetnił swoją obecnością biskup – senior Janusz Zimniak, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. Zatroskany o dusze wiernych, przybliżył nam naukę Pana Jezusa, który bardzo troszczy się o każdego człowieka, który nieraz od niego odchodzi, ale Jezus w swojej  niezgłębionej miłości ciągle go szuka, niejednokrotnie do niego przychodzi, wyróżnia go,  przebywając z nim w każdej sytuacji, jakby zasiadając z nim przy stole. 
Biskup uczulał wiernych na potrzebę bycia z Jezusem, bo On jest lekarzem naszych dusz, naszych chorób i zniewoleń. Zachęcał, by korzystać  z Jego boskiej  mowy i miłości, bo tylko On daje pokój i daje życie, życie, które  nigdy się nie skończy.
W tak podniosłej i odświętnej atmosferze przeżyliśmy drugą rocznicę spotkań  na skoczowskim Sarkandrowskim wzgórzu – Kaplicówce.
Umocnieni Słowem Bożym i osobistym spotkaniem z Jezusem i Maryją pragniemy przemieniać nasze życie i stawać się świadkami  naszego Pana.
Maryjo! Pomóż nam przezwyciężać grozę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi, niech w Twoim Niepokalanym Sercu odsłoni się dla wszystkich światło nadziei, chcemy z Tobą zmieniać świat, jak mawiał Jan Paweł II.
 
pielgrzym