kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Dziękujemy Ci Maryjo za dar przeżywania pięknych Jubileuszy171 Nabożeństwo pompejańskie - 2.10.2022

 

Dziękujemy Ci Maryjo za dar przeżywania pięknych Jubileuszy.

Drugiego października wspólnota – Rodzina Pompejańska obchodziła 171 Nabożeństwo Pompejańskie i 24 Świętą Noc Modlitwy, co stanowi piękny Jubileusz 20 lecia krzewienia Nabożeństw Pompejańskich na Śląsku Cieszyńskim. Niezwykły Jubileusz obchodziły również Służebniczki Bogurodzicy Niepokalanie Poczętej 100 lat pracy – cichej posługi miłości z chłopakami – mężczyznami niepełnosprawnymi umysłowo. Te uroczystości Jubileuszowe przeżywaliśmy w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie, którym przewodził biskup Roman Pindel i homilię wygłosił ukazując rolę Maryi w zbawieniu człowieka, Jej ewangelizacyjną misję, która ukazuje na Jezusa - Jego nauczanie, która ukazuje wartości Słowa Bożego. Jej Macierzyństwo rodzi nas do nowego życia. Ukazał wartość pracy sióstr Służebniczek, której nie sposób zapomnieć, bo takiej miłości nie da się nazwać słowami . To wszystko pobudza do głębokiej refleksji nad jakością życia. Maryja uczy nas życia pokornego w służbie Bogu i człowiekowi. Maryjo dziękujemy Ci, że patronujesz tym Jubileuszom, pragniemy żyć tajemnicami wiary, które ukazujesz nam w każdej tajemnicy różańcowej i w zawołaniu „zróbcie wszystko co mój Syn wam powie”. Boże Ojcze, który dajesz nam siebie w Jezusie pozwól nam żyć ewangelią, dziękujemy Ci za Maryję za wszystkie łaski i dary otrzymane dzięki tym niezwykłym Jubileuszom.

Błogosław Siostrom Służebniczkom za ich ogromny wkład w opiekę i miłość dla swoich podopiecznych, za dzieło Miłosierdzia tak ogromne, że serce pojęć nie może.

Maryjo prowadź nas przez życie z Różańcem. Błogosław kapłanom pielgrzymom. Błogosław organizatorom tych spotkań.

Twoja Czcicielka

Skoczów, 02.10.2022