kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Bóg widzi w ukryciu - 164 Nabożeństwo pompejańskie - 2.03.2022

 


Bóg widzi w ukryciu.

Bóg w swojej dobroci ofiarował nam Maryję, żeby nas ogarniała swoją macierzyńską miłością i prowadziła do Jezusa. Dziękujemy Ci Maryjo, że gromadzisz nas na comiesięcznych nabożeństwach Pompejańskich, tym razem gromadzimy się w środę popielcową o godz. 18-tej na uroczystej mszy św. której przewodniczył homilii wygłosił ks. Marcin Suchanek. Kapłan otworzył nasze serca na modlitwę różańcową, która dla niego jest reakcją i sposobem na ten trudny czas wojny w Ukrainie.

Podkreślił z całą mocą ,że modlitwą postem i jałmużną może powstrzymać wszelkie zło w tym wojnę o ile umiemy zwrócić się do Boga na tyle potrafimy odpowiedzieć na wołanie Boga i Maryi. Oni pragną naszego zwrócenia się do Boga , by nasza świadomość była skierowana na czynienie dobra. Kapłan ukazał człowieka, który czyni dobro,że jest szczęśliwym człowiekiem ,żyje pięknie i długo cieszy się życiem . Gdy Będziemy zatrwożeni wojną to jedynie co nam zostaje to oprzeć się o BOGA.

Jezus widział, będziemy mieć trudności i dał nam swoją matkę żeby nas do niego przyprowadzała Zachęcił nas do nieustanej modlitwy , bo to jedyna broń, która osłania przed okrucieństwem wojny.

Po mszy św. rozważaliśmy tajemnicę różańcowe i zawierzyliśmy losy świata Jezusowi przez Serce Maryi. Boże dziękujemy Ci za ten szczególny czas i błagamy o pokój w naszych sercach i o pokój w Ukrainie. Błogosław kapłanom i organizatorom i pielgrzymom tych nabożeństw.

Maryjo uratuj ten świat.

Twoi Czciciele

2.03.2022