kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Idea Chrystusowa Zwycięża - 166 Nabożeństwo pompejańskie - 2.05.2022

 

Idea Chrystusowa Zwycięża

 2 maja roku pańskiego 2022 to czas 166 spotkania pielgrzymów na Nabożeństwie Pompejańskim w kościele pw. Piotra i Pawła w Skoczowie. O godzinie 18,oo rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Mikołajek. Słowo Boże ma moc, kapłan na słowie Ewangelii ukazał bohaterstwo Polaków, którzy zaufali Bogu i w Nim znaleźli odwagę, by bronić naszej Ojczyzny, aż do złożenia ofiary ze swojego życia. Mówił o żołnierzach wyklętych, którzy budzą nasze sumienia poprzez ich śmierć i ze słowami na ustach, i w sercu „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Kapłan ukazuje ideę bohaterstwa i odwagę, przypomina słowa Inki – 18 latki, sanitariuszki „zachowałam się jak trzeba”. Ukazał też niezwykłą i świętą postawę L.Cieplińskiego, Pileckiego, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie wpatrzeni w ideę Chrystusa, za naszą wolność zostali okrutnie zamęczeni, to boży męczennicy. Ci co ginęli w Katyniu, Miednoje, Charkowie, kontynuował kapłan i w innych miejscach okrucieństwa, i propagandy, zostawili po sobie niezatarty ślad bohaterstwa i walki o niepodległość naszej udręczonej Ojczyzny. Kaplan ukazał zbrodnicze oblicze systemu totalitarnego, a zarazem ukazał rycerski obraz tych, którzy wywalczyli nam wolność. Kapłan uświadomił nam, że wolność, to dar okupiony krwią wyklętych żołnierzy. Pobudził w nas pragnienie wolności i a zarazem wdzięczność i zobowiązanie dla tych, którzy o nią walczyli i przelewali krew. O jak trudno pojąć, że nasza ukochana Ojczyzna opleciona jest krwią i blizną.

Boże Wielki, chroń naszą Ojczyznę przed atakami barbarzyńców, błogosław temu niezwykłemu Kaplanowi, który tak bohatersko połączył nas z tymi, którzy oddali za naszą wolność życie. Boże obdarz ich Niebem o to prosimy!

 Maryjo, prowadź nas drogą świętości do Chrystusa – Zwycięzcy. Otocz opieką organizatorów, Kaplanów i pielgrzymów tych Twoich Pompejańskich Nabożeństw.

Twoja Czcicielka