kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Im więcej dobra tym mniej grzeszników - 167 Nabożeństwo pompejańskie - 2.06.2022

 
Im więcej dobra tym mniej grzeszników.

To pięknie żyć nadzieją comiesięcznych spotkań z Maryją w ramach Nabożeństwa Pompejańskiego 2 czerwca o godz. 18.00 w Kościele Piotra i Pawła w Skoczowie odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodził i homilię wygłosił ks. Marcin Suchanek.

Kapłan zaczął od ważnego pytania, co powiedziałbym swoim bliskim przed swoim odejściem z tego świata? Można mieć na myśli dobre rady, testament jakieś życzenie, ale co uczynił Jezus przed swoim odejściem.

Tutaj kapłan ukazuje, piękny wzór Jezusa na ostatniej wieczerzy, umyte nogi i mówi „miłujecie się wzajemnie tak jak ja was umiłowałem” zostawia testament miłości, Kapłan uwrażliwia wiernych, że miłość jest najważniejsza, a nie gotowym jest produktem, ale jest to nieustanny proces, rozwój połączony z trudem, wysiłkiem i ofiarą. Jest to walka z egoizmem, miłością własną. Kapłan kontynuował, że uczyć się miłości to trudna sztuka zaczynamy od rodziny wśród najbliższych jak i poprzez dobre gesty życzliwości i zrozumienia, dał przykład dwóch ministrantów. Jeden z nich, gdy rozbił naczynie liturgiczne usłyszał,że ma się więcej nie pokazywać przy ołtarzu i odszedł od Boga nie spotykając się ze zrozumieniem współczuciem i miłością , a drugi , któremu się trafił taki przypadek usłyszał słowo pełne miłości i nie tylko usłyszał, ale uczynił swoje życie piękniejszym został kapłanem, kardynałem i czeka na wyniesienie na ołtarze (sheen). Kapłan ukazał trudne życie ludzi pogubionych, z których nigdy nie rezygnuje Jezus, nawet okres dobrej dobroci może okazać się zbawienny. Trzeba szukać Jezusa w trudnych relacjach w przykrych upadkach i ufać,że Bóg nas szuka i pragnie naszego zbawienia.

Kapłan zapraszał wszystkich do czynienia dobra do robienia rachunku sumienia z tego co nam się udało dobrego uczynić, czy okazaliśmy komuś miłość bo taką postawą chroni nas przed popełnieniem grzechów. Warto czynić dobro i kochać bo to jest przepustka do nieba.

Boże w Trójcy Niepojęty dziękujemy za ten piękny czas z Maryją, że te cudne chwile rozważania,za tęsknotę za niebem i naszą wspólnotę.

Maryjo, upraszaj potrzebne łaski i daj Ducha Świętego dla kapłana Marcina i organizatorów i pielgrzymów tych niezwykłych Pompejańskich Nabożeństw.

 Twoje Czcicielka

2.06.2022