kamera on-line

Święta Noc Modlitwy » Moje owce słuchają mego głosu - XXIII Święta Noc Modlitwy 7/8 Maja 2022

 

Moje owce słuchają mego głosu

          Maryjo!! nasza Królowo Zwycięska, Królowo Różańca Świętego, Pompejańska Pani!

          Dziękujemy!! Ci, że zgromadziłaś swoich czcicieli na 23. nocy modlitwy, która połączyła całą Polskę i tych którzy mieszkają w innych krajach na czuwaniu 24 godzinnym. Maryjo!! Ty zawsze ukazujesz nam Jezusa, który tez często modlił się nocą. Ta noc rozpoczęła się Mszą świętą w Bazylice Mniejszej Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej, którą sprawował ks. Grzegorz Górnik – dyrektor krajowy ADŚ - w duchowej łączności z Sanktuarium w Pompejach, do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Pompejańskiej, św. Jana Sarkandra, św. Jana Pawła II i bł. Bartolo Longo - z podziękowaniem za XXIII Świętą Nocy Modlitwy z prośbą o: świętość kapłanów, misjonarzy, osób konsekrowanych, alumnów przyjmujących święcenia diakonatu, potrzebne łaski dla uczestników czuwania, ich rodzin i dla wszystkich modlących się nowenną pompejańską, spokój duszy zmarłych z rodzin oraz o jedność i pokój w Ojczyźnie i na świecie, szczególnie na Ukrainie.

          Na zakończenie tego niezwykłego czuwania dziękowaliśmy Bogu podczas Mszy Świętej, której przewodniczył i homilie wygłosił Ks. Marcin Wróbel. Dziękował rozmodlonej Ojczyźnie i innym krajom,że uwielbili Boga na całodobowej modlitwie nieustanie przyzywając Ducha Świętego by prowadził nas drogą do Boga przez Niepokalane Serce Maryi. Kapłan zachwycił nas słowem Bożym, uświadamiając nam, że w jedności jest moc bo tak mówił JEZUS.

„Ja i Ojciec jedno jesteśmy” ukazał nam cudownego Pasterza, który nas zna, który nam przewodzi, który pragnie słyszeć nasz głos i zaprasza żebyśmy odpowiadali na Jego głos, na Jego naukę. Kapłan zapytał na ile ja znam Jezusa, czy kroczymy Jego śladami, czy wybieram z Nim życie. Przytoczył słowa Wandy Półtawskiej „długie życie , tylko wtedy ma sens jeżeli żyjemy dla Jezusa – dla życia wiecznego!

Jezus zapewnia, że nikt nie wyrwie Mu swoich owiec z Jego ręki. Kapłan zachęcił by wspominać też czas swojej Pierwszej Komunii św.. Czy może być piękniejsze wspomnienie dziecięcych lat ?

-Św. Faustyna mówi, że gdybyśmy mieli tą świadomość z kim się spotykamy to umarlibyśmy z miłości!!! Kapłan ukazał tajemnicę Eucharystii jako Chleb życia na życie wieczne.

To piękne głębokie przeżycie jakie połączyło nas podczas tej boskiej homilii, ufam,że nasze życie będzie połączone z JEZUSEM przez serce Maryi i że, ta ŚWIĘTA Noc umocniła w nas wiarę, słuchając ks. Marcina wierzę, że Maryja nas nie opuści i poprowadzi drogą świętych.

Na zakończenie została odczytana Suplika bł. Bartolo Longo, która otworzyła przed nami przestrzeń Nieba, a w tej przestrzeni zobaczymy naszą Królową, która oręduje za nami w każdej potrzebie i wyprasza morze łask. Boże Wszechmogący, dziękujemy Ci za te cudowne chwile modlitwy, za Eucharystię za kapłana Marcina, organizatorów wszystkich biorących w tej Świętej Nocy Modlitwy.

                                                                       Twoja czcicielka    

7-8 maja 2022