kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Totus Tuus Maryjo! - 161 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.12.2021

 

Totus Tuus Maryjo!

            2 grudnia 2021 roku to święty adwentowy czas, który zgromadził w kościele św. ap. Piotra i Pawła bardzo dużo dzieci z lampionami i wiernych w tym z Rodziny Pompejańskiej na comiesięcznym 161 Nabożeństwie Pompejańskim.

            Uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. dr Marek Studenski otworzyła nasze serca na obecność Maryi, którą symbolizuje świeca – Roratka. Kapłan zachwycił się dużą ilością dzieci, które aktywnie uczestniczyły w homilii, którą wraz z nimi prowadził ks. Marek. Przypomniał dzieciom, że mieszkają w mieście po ulicach, których chodzili świeci: Święty Jan Sarkander i św. Jan Paweł II. W szczególny sposób ukazał krotki życiorys Jana Pawła II, który od małego dziecka ukochał Maryję, którą obrał sobie za mamę, gdy zmarła mu jego mama. Tak, Ją pokochał, że pragnął Ją coraz bardziej poznawać, dużo o niej czytał i ciągle się Nią zachwycał. Maryja odwzajemniała mu Jego miłość, ratowała Go z różnych opresji i niebezpieczeństw, z wypadku, ze smutku wielkiego, kiedy tracił najbliższych, aż w końcu Maryja zapragnęła, żeby został Papieżem i tak się stało. Ojciec Święty na obrazku, który wybrał na czas pontyfikatu napisał „Totus Tuus Maryjo”. Oddał Jej całe swoje życie, które Maryja uratowała podczas zamachu. Maryja tak pokochała tego świętego, że do Nieba go zabrała w I Sobotę miesiąca. Kapłan zachwycił nas wszystkich, żebyśmy tak pokochali Maryję jak ten Wielki Święty, który przeszedł ulicami naszego niezwykłego miasta Skoczowa.

             Po Mszy św. Rodzina Pompejańska odmówiła Różaniec Święty z rozważaniami, szczególnie poruszane były rozważania w intencji Ojczyzny ze Świętym Andrzejem Bobolą. Boże być uwielbiony w tych naszych Nabożeństwach Pompejańskich. Niech Maryja będzie z nami na zawsze i prowadzi do świętości. Maryjo wypraszaj potrzebne łaski dla księży, dla organizatorów tych świętych nabożeństw i dla wszystkich pielgrzymów - uczestników tych spotkań.

 Twój czciciel