kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Bóg upodobał sobie żeby nas święci prowadzili do nieba - XIX Dzień Skupienia ADŚ - 27.11.2021

 

BÓG UPODOBAŁ SOBIE ŻEBY NAS ŚWIECI PROWADZILI DO NIEBA.

          Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprzyjaźniło się ze świętym Mikołajem w Pierśćcu i każdego roku w ostatnią sobotę listopada gromadzi się. W SANKTUARIUM Św. Mikołaja w Pierśćcu na dniach skupienia. Na ten dzień. przybywa bardzo dużo pielgrzymów nie tylko z diecezji bielsko- żywieckiej, ale i z katowickiej, opolskiej. Pielgrzymi korzystają z tego tak niezwykłego słynnego cudami uświęconego miejsca, gdzie w swoim Cudownym wizerunku Św, Mikołaj przyjmuje na audiencji wszystkich spragnionych Bożej miłości. Jego czcicieli, rozmodleni pielgrzymi pełen ufności mocy Bożej dobroci, której udziela Św. Mikołaj korzystają z tego świętego czasu, który umacnia wiarę , nadzieję i pomaga lepiej zrozumieć swoje życie. Po okolicznościowych modlitwach w radosnym nastroju świętowania o godz 11;00 rozpoczęła.się msza Św. której przewodniczył ks. dr. M. Studencki w asyście kilkunastu kapłanów. W homilii kapłan podkreślił wyjątkowość tego Sanktuarium i żywą obecność świętej figury Mikołaja słynącej cudami, ukazał tego niezwykłego Świętego, który żył w III w. w czasach trudnych i bolesnych dla biednych ludzi. Św. Mikołaj jako biskup poświęcił całe swoje życie dla ratowania biednych grzeszników. Zasłynął z uratowania pięknych córek zubożałego kupca. Przed upadkiem moralnym obdarowuje je złotem. Kapłan ukazał nam ogromną rolę Świętych, których Pan Bóg upodobał sobie, żeby nam pomagali na ziemi i przygotowywali do spotkania z Bogiem w niebie. Kapłan objaśnił, że pomimo, że Bóg jest Wszechmogący to wiedział że ludziom łatwiej będzie się porozumiewać ze świętymi, bo oni z ludu pochodzili. Św. Mikołaj ma pragnienie, żeby dzień rozwijał się duchowo, dlatego prezenty, które otrzymują powinny zawierać ten pierwiastek duchowy w tym szczególnym świętym czasie, żebyśmy wiedziały, że istnieje świat niewidzialny duchowy, żebyśmy wszyscy poznali wszystkich Świętych i bardziej uwielbiali Boga całym sercem i cała duszą a w tym żeby pomagał nam ten Święty Mikołaj z Pierśćca. Po mszy św. następuje ceremonia wręczenia statuetek Św. Mikołaja najbardziej zasłużonym w rozwoju na rzecz kościoła świętego w danym człowieku …..

 

Św. Mikołaju wysłuchaj próśb pielgrzymów i wyproś potrzebne łaski kapłanom i organizatorom tych Świętych Błogosławionych spotkań z tobą….

                                                                                           Twoja Czcicielka

27.11.2021