kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Niezwykłe Nabożeństwo Pompejańskie ze Świętym Józefem - 154 Nabożeństwo pompejańskie - 2.05.2021

 

Niezwykłe Nabożeństwo Pompejańskie ze Świętym Józefem

              Każdego drugiego dnia miesiąca rodzina pompejańska spotyka się na Nabożeństwie Pompejańskim w Skoczowie w parafialnym kościele św. Ap. Piotra i Pawła. O 18t-ej rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Wikariusz Generalny ks. dr Marek Studenski. W homilii ukazał Jezusa, który jako krzew winny pragnie byśmy byli wszczepieni w ten krzyż w ten jak gałązki winorośli a wtedy będziemy owocować. Kaplan ukazuje w tym przesłaniu Jezusa wartość posłuszeństwa Bogu. Przykładem niedoścignionym wzorem posłuszeństwa Bogu jest św. Józef. Kapłan uświadomił nam w jakich trudnych nie do pojęcia okolicznościach św. Józef zaufał Bogu. Jego piękne i czyste serce odczytuje sen. Słowa Anioła są dla niego natychmiastowym działaniem, nie ma mowy o lęku. Kałan wskazuje nam na godną podziwu i zachwytu św. Józefa, uświadamia nam, że pomocy Boga w życiu nic nie zdołamy. Bóg powołuje takich niezwykłych świętych pośród zwykłych ludzi. Święty Józef rozkochał w swojej świętości cały Kościół, którego został Patronem. Kapłan wskazał na cudowne miejsca w Kaliszu, skąd woń jego świętości rozeszła się na cały świat. Święty Józef uratował Kaplanów z obozu w Dachau w ostatnim dniu Nowenny do św. Józefa. Kaplan dawał przykłady bardzo konkretnej interwencji tego świętego jest ich niezliczona ilość. Dał przykład ojca Świętego Franciszka, który doznał nawrócenia wstępując wbrew jego woli do kościoła pod wezwaniem św. Józefa. Tu przystępując do spowiedzi, zmienia całe swoje życie. Bardzo zaufał wstawiennictwu świętego Józefa, że z próśb i modlitw, które do niego zanosił powstał materac dla tego cudotwórcy św. Józefa. Św. Józef ukazywany jest w figurze jako śpiący gdyż wszystkie decyzje, które podejmował Bóg przekazywał mu podczas snu przez Anioł. Kapłan sam doświadczył cudu uzdrowienia z alergii za wstawiennictwem św. Józefa podczas pobytu w Kaliszu na pielgrzymce. To cudowny święty na ten trudny czas, jak dobrze mieć takiego orędownika i takich kapłanów , którzy w cudowny sposób ukazują dobroć Boga, który daje Nam świętych na każdy czas.

              Ufamy, że wszyscy wierni ponowią wzmożone modlitwy – prośby do świętego Józefa i wyproszą potrzebne dary i łaski.

              Bądź uwielbiony Boże za dar tych nabożeństw i błogosław organizatorom oraz pielgrzymom, a święty Józef niech budzi w nas nadzieję i prowadzi do świętości.

Pielgrzym

Skoczów, 2.05.2021