kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Przez zaufanie Maryi zrodził się w Niej Jezus - 150 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.01.2021

 

Przez zaufanie Maryi zrodził się w Niej Jezus

           Wierność miłości do Maryi sprawiła, ze Rodzina Pompejańska spotkała się już 150 raz na Świętym Różańcu Pompejańskim w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Maryję powitaliśmy gorącymi sercami i blaskiem choinkowych lampek, ufam, że Boża Rodzicielka była wśród nas bardzo szczęśliwa. Każde pozdrowienie i każda tajemnica różańcowa były wielkim przeżyciem duchowym w rozpoczynającym się Nowym Roku. Ogromna to łaska rozpoczynać ten rok z Maryją – Bożą Rodzicielką. W tak podniosłej atmosferze, głębokich doświadczeń duchowych, rozpoczęliśmy o 20 tej Uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył ks. dr Przemysław Sawa. Bóg w swej hojności obdarował nas swoim słowem i cudowną homilią ,którą wygłosił ks. Przemysław. Kapłan ukazał tajemnicę wielkiej miłości Boga do człowieka . To Bóg jest dawca życia , świat życia dać nie może, jedynie go podtrzymuje. Jakie ja mam relacje z Bogiem, pytał kapłan. Zachęcał do relacji z Jezusem, który przyniósł nam Ojca, przez Jezusa staliśmy się dziećmi tego Ojca. Trzeba się zachwycić tą Miłością , Bożą Rodzicielką naszą Ukochaną Mamą i Królową nas tego uczy. Nasza czułość i miłość napełniała Jezusa, prośmy naszą Mateńkę, byśmy przez Nią łączyli się z Jezusem a przez Niego mieli przystęp do naszego Ojca w Trójcy Przenajświętszej. Uczmy się tej miłości prawdziwej każdego dnia .

                    Niech Bóg błogosławi ks. Przemysławowi za tak wielkie zatroskanie o naszą formacje, za dar cudownego słowa i ukazywanie drogi szczęścia i przyjaźni z Jezusem. Wyrażamy wdzięczność Bogu za organizowanie tych uświęconych modlitwą spotkań Rodziny Pompejańskiej.

                            Niech każdy dzień Nowego Roku będzie radosnym uwielbianiem Boga przez Serce Maryi.

Czcicielka Maryi

Skoczów, 2.01.2021