kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Nie trać nadziei – orzeźwiaj swoja dusze nadzieją! - 149 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.12.2020

 

Nie trać nadziei – orzeźwiaj swoja dusze nadzieją!

          Rodzina Pompejańska cieszy się 149 spotkaniem z Królową Różańca Świętego, by z Nią przeżywać największe tajemnice boskiej Miłości. Tradycją jest spotkanie się czcicieli Nowenny Pompejańskiej w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie . Od 18,30 adorujemy Najświętszy Sakrament modlitwa różańcową, a o 20-tej uwielbiamy Boga na Mszy Świętej, której przewodniczy ks. dr Przemysław Sawa i wygłosił słowo Boże, zapraszając nas na przystanie swojego życia, by pokonać w nas wszelkie kryzysy, obawy, lęki i choroby. To wszystko uczyni Jezus, więc zaproś Go do tej wędrówki, ażeby zawierzyć swoje życie Jemu – mówił kapłan. Musimy wyzbyć się pychy , trzeba odkryć w sobie to co jest najważniejsze , że Bóg składa obietnice prawdziwe i, że niebo jest dla nas kiedy naprawdę przyjmujemy Jezusa do swojego życia, który mówi do nas biblią, żeby to słowo Biblii tez czytało nas, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Mamy odpowiadać Jezusowi na Jego zaproszenie. Kaplan zachęcał nas do przyjaźni z Jezusem , wtedy będziemy dla Niego „bratem, siostra, matką”, zapragniemy takiej przyjaźni braterskiej, a ona nas poprowadzi do niebios bram. Powtarzaj często „mój Przyjaciel Jezus” zachęcał ponownie kapłan i zawierzał nas nieustannie Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg jest Wszechmocny i kochający bezgranicznie, posłał nam na ten czas Kaplana, który umacnia nas słowem Boga, które „jedyne” ma sens, ma sens…, uczy jak żyć, jak kochać, jak zdobywać niebo już tu na ziemi.

          Chwała Panu za takich Kaplanów, za dar tych Nabożeństw i za organizatorów. Boże błogosław im i wszystkim pielgrzymom. Maryjo badx z nami, czuwaj z nami, nie opuszczaj nas, chroń nas i wypraszaj potrzebne łaski w tym trudnym czasie.

Twoja czcicielka

Skoczów, 2.12.2020