kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Szczęśliwy Naród wybrany przez Pana - 146 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.09.2020

 

Szczęśliwy Naród wybrany przez Pana

Szczęśliwa Wspólnota Pompejańska 2 września w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie zebrała się po raz 146 by wspólnie adorować Jezusa rozważając tajemnice Różańca Świętego. Duch Święty otwierał nasze serca na prawdę o miłości Boga do człowieka i pobudzał nas do pragnienia tej miłości, która objawiła się swoją pełnią w tajemnicy Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Tomasz Gwoździewicz.

W homilii, którą wygłosił, ukazał dobra nowinę o Królestwie Bożym i jak żyć i rozwijać się duchowo, żeby to królestwo osiągnąć. Zachęcał do rozmowy z Bogiem, tak jak to czynił Jezus. Jeżeli nie będziesz umiał rozmawiać z Bogiem , to nie będziesz umiał rozmawiać z człowiekiem kontynuował kapłan. Trzeba pragnąć bliskości z Jezusem, Jezus wtedy uzdrawia duchowo, chorych leczy, dokonuje pojednania. Takiego Jezusa widzimy w Ewangelii, Jezus dużo się modli i daje nam świadectwo swojego życia na ziemi. Jezus daje moc duchowego zmartwychwstania. Ta homilia była niezwykłym prezentem od samego Boga , ufam, ze to Maryja wyprosiła nam ten dar bliskości Jezusa podczas Nabożeństwa Pompejańskiego.

 Jezu bądź z nami blisko i błogosław kapłanom i organizatorom tych Nabożeństw Pompejańskich.

                                                                       Wierny pielgrzym     

2.09.2020