kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Pytaj Jezusa, a On ci odpowie…- 143 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.06.2020

 

Pytaj Jezusa, a On ci odpowie…

Maryjo nasza Pani i Królowo! Dziękuję Ci, że zgromadziłaś swoje dzieci na 143 Nabożeństwie Pompejańskim w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Powróciłaś do nas po dwóch miesiącach. Ogromne wzruszenie patrzeć znów w Twoje Oblicze i modlić się razem z Tobą i rozważać tajemnice Bożej Miłości na różańcu świętym.

         W  radości serca o 20 tej uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Przemysław Sawa. W homilii kapłan ukazał moc i mądrość nauki Jezusa na dwóch przestrzeniach: Boskiej i ludzki , bo tylko tak możemy spełniać  nasze życie zgodnie z wolą  Bożą. Kapłan zdecydowanie podkreślał  harmonię w dojrzewaniu chrześcijanina. Chrystus na pytanie komu płacić podatki? konkretnie odpowiedział: „oddajcie cesarzowi, co cesarskie…”, na ile oddaję Bogu to co powinienem? jak przestrzegam ustalone prawo w państwie? jakie jest moje posłuszeństwo… jeżeli nie wiesz, to pytaj Jezusa… . tylko taka harmonia wiary i posłuszeństwa prowadzi do świętości… To było cudowne przesłanie, iść za Jezusem… pytając o drogę do nieba!

         Boże w Trójcy Jedyny Święty!!! błogosław kapłanom i organizatorom, błogosław pielgrzymom tego cudownego miejsca spotkania z Maryją.

Uczestniczka Nabożeństwa

2.06.2020