kamera on-line

Święta Noc Modlitwy » Maryja zawsze zwycięża! - XVIII Święta Noc Modlitwy - 5/6 października 2019

 

Maryja zawsze zwycięża!

5 października o 12.00 rozpoczęło się w Sanktuarium Św. Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie uroczyste zakończenie Nabożeństw 15 sobót zwycięskich z Maryją zwane Świętą Nocą Modlitwy.  Każda chwila tej Świętej Nocy była uwielbianiem Boga w Najświętszym Sakramencie. Prawdziwy cud przebywania z Jezusem rozpalał serca pielgrzymów miłością, radością i nadzieją. Pielgrzymi nieustannie przybywali z różnych miejsc Polski. Każdy wpatrzony w Jezusa, Maryję i wizerunki świętych doznawał głębokiego dotyku Ducha Świętego podczas modlitwy różańcowej, śpiewu i innych rozważań modlitewnych. O godz. 21.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. , której przewodniczył misjonarz z Madagaskaru  ks. Ludwik  Wawrzeczko

.Wszystkich pielgrzymów pięknie powitał opiekun ADŚ ks. Marcin Wróbel, podkreślił doniosłość tej Świętej Nocy w szczególnym miesiącu Maryi, który jest poświęcony misjom. Słowo, które wygłosił misjonarz ukazało nam pragnienie wiary poprzez zawołanie apostołów : „ Panie przymnóż nam wiary”. Każdy z uczestników poczuł zapewne w sercu to pragnienie. Misjonarz ukazał nam człowieka wiary, który spełnia się tylko wtedy, gdy poświęca swoje życie dla drugiej osoby. Wymaga to zawsze wielkiej ofiary i działania. Kapłan ukazał życie chrześcijan na Madagaskarze na przestrzeni 200 lat. Jeżeli nie ma działania w chrześcijaństwie to chrześcijaństwo umiera, a tam gdzie nie ma chrześcijaństwa umierają wioski, nie ma życia, pojawiają się szamani. Misjonarz zachęcił nas do wspierania misji. Ufam, że Bóg wynagrodzi ich trud i ogromne poświęcenie. Spotkanie z JEZUSEM podczas Eucharystii umocniło nas na dalsze czuwanie z Nim i z Maryją oraz ze Świętymi tego niezwykłego Świętego Miejsca.

Śpiewy, modlitwy  uwielbienia i dziękczynienia  oraz prośby trwały  całą noc prawie aż do samego południa. W tę noc cudów i łask zanoszona była  szczególna modlitwa  do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Pompejańskiej, św. Jana Pawła II, św. Jana Sarkandra, bł. Bartolo Longo  oraz patronów Europy o odrodzenie wartości duchowych korzeni chrześcijańskich w Europie, o beatyfikację Sługi Bożego Roberta Szumana oraz w intencjach polecanych każdego 2 dnia miesiąca w czasie Nabożeństw Pompejańskich i intencjach własnych.

Po adoracji odczytana została Suplika – Modlitwa błagalna do Królowej Różańca Świętego z Pompei, zawierzając każdego za nas i prosząc o miłosierdzie dla nas, naszych rodzin, dla  zdeprawowanych narodów, o miłosierdzie  dla całej Europy, dla całego świata, dla wszystkich.

Eucharystia, której przewodniczył ks. Waldemar Niemiec zakończyła   Świętą Noc Modlitwy. Jeszcze brzmią mi w uszach słowa księdza nawiązującego do Ewangelii: nie  zmarnujcie łask jakimi obdarzył Was Bóg obróćcie je w czyn, modlitwę.

Ta 24 godzinna łączność Nieba z Ziemią tu w Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie zapewne wydała obfite owoce  w ludzkich sercach łamiąc wszelkie zapory  otwierając serca na łaskę.

Z Maryją  zawsze przychodzi zwycięstwo.

                                                                       Szczęśliwy pielgrzym

Kaplicówka, 5-6.10.2019