kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Gdzie możesz spotkać swojego Anioła ? - 128 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.03.2019

 

Gdzie możesz spotkać swojego Anioła ?

Maryjo! Nasza Królowo ! . . . Wspólnota (Rodzina) Pompejańska dziękuje Ci , że mogliśmy uwielbiać Boga 2 marca w kościele śś .Piotra i Pawła w Skoczowie już 128 raz. O godz. 18.30 rozpoczęliśmy rozważanie różańcowe, które całym sercem zbliżały nas do Jezusa przez Serce Maryi. Pielgrzymowaliśmy duchowo z Maryją, która zatroskana o nasze zbawienie , ukazywała drogę, która do zbawienia prowadzi. Oczami wyobraźni widzieliśmy Nazaret, Betlejem, Jerozolimę i Golgotę, a na koniec duchowej wędrówki zobaczyliśmy zwycięstwo JEZUSA – ZMARTWYCHWSTANIE! O godz. 20-tej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Jacek Pędziwiatr (dyr. Techniczny Radia Anioł Beskidów). Słowo Boże i homilia, którą wygłosił ks. Jacek , przeniosły nas do Nazaretu, by przeżyć to wielkie i święte wydarzenie jakim było Zwiastowanie. Kapłan wprowadza nas w tę wielką tajemnicę wybrania Maryi na Matkę Jezusa. Ukazuje miejsce bardzo niepozorne, o którym ani razu nie wspomina Stary Testament, którym jest Nazaret , miejscowość w Galilei odległa 120 km od Jerozolimy o której Stary Testament wspomina 1000razy. To budzi ogromne zdziwienie, że Bóg posyła swojego anioła do Maryi w tak nieznane miejsce, kontynuował kapłan. Nazaret oznacza „ Zieloną Gałązkę” jako znak pokoju, nowego życia. To zjawienie się Anioła bardzo zaskakuje Maryję, zmieszana nie wie co powiedzieć, trochę zalękniona ale Anioł Jej wszystko wyjaśnia mówiąc „ nie bój się Maryjo , Duch Święty zstąpi na Ciebie . . . . . To boska tajemnica, kontynuuje kapłan mówiąc „ Jezus rodzi się z Ojca bez Matki i Jezus rodzi się z Matki bez Ojca . . . . wielka to tajemnica. Maryja odpowiada TAK, wierzy Bogu. W tym samym czasie dowiaduje się że jej krewna Elżbieta jest w szóstym miesiącu ciąży i wiemy , że Zachariasz nie mógł w to uwierzyć i został niemy. Jakże trudne są do pojęcia te tajemnice. Kapłan przybliża postać Maryi , jest piękna i bardzo młoda, zaręczona z Józefem i bardzo dojrzała w wierze. Przyjmuje anioła ale nie zewnętrznie, wprowadza go do swojego wnętrza , bo Bóg chce wejść do nas, do naszego Seca do środka, kontynuował kapłan. Maryja tak uczyniła . Bóg wchodzi w jej życie , rodzi się w Jej „TAK” wypowiedziane sercem. Kapłan ukazuje nam w jaki sposób rodzi się JEZUS. Miejsce nie ma znaczenia , znaczenie ma nasze pragnienie przyjęcia Jezusa. Nie musimy szukać atrakcyjnych miejsc, tym miejscem jest nasze serce, gdziekolwiek by ono nie przebywało . . . W moim „Nazarecie” Jezus rodzi się przez modlitwę, dobre uczynki, zwykłe szare obowiązki ; tak mamy żyć i JEZUSA ukazywać innym. Kapłan zakończył pięknym przesłaniem : „Niech Anioł zwiastuje Wam radość wielką”.

Chwała panu za ten piękny czas „Zwiastowania z Maryją” . Niech Pan błogosławi ks. Jackowi i innym kapłanom i organizatorom tych świętych zgromadzeń. Maryjo ucz nas takiej chrześcijańskiej miłości, która rodzi Jezusa.

 Twoja czcicielka.

Skoczów, 2.03.2019