kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2019 » Bogurodzica to najpiękniejszy przymiot Maryi - 126 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.01.2019

 

Bogurodzica to najpiękniejszy przymiot Maryi.

Rodzina Pompejańska już 126 raz spotyka się każdego drugiego dnia miesiąca, by uwielbiać Boga w tajemnicach Różańca Świętego z Maryją 2 stycznia w kościele pw. św. Ap.Piotra i Pawła w Skoczowie. Jak zawsze o god.18,30 rozpoczęliśmy różańcowe rozważania modlitewne w ramach Nabożeństwa Pompejańskiego. Każda tajemnica przybliżała nas do Boga i stawiała pytania „czy stać mnie na taką miłość, która koi rany i osusza łzy”?, a kolejne tajemnice dawały odpowiedź typu: „tylko Boża miłość Zmartwychwstaje”.” Jezus nie pokazuje nieba, ale drogę do nieba”.” Kto słucha słowa Bożego, zdobywa Królestwo Boże”. To prawdziwe przebudzenie duchowe, które przeżywaliśmy podczas modlitwy różańcowej.

              W takiej otwartości ducha o godzinie dwudziestej rozpoczęliśmy Eucharystię, której przewodniczył ks. prałat Oskar Kuśka. Podczas liturgii Słowa Bożego i pięknie zaśpiewanego Psalmu w3 sercu każdego unosił się refren „Ziemia ujrzała swego Zbawiciela” – nasza ziemia, nasze oczy – nasze wyobrażenia dotykały tej wielkiej Tajemnicy.

Kapłan w swojej homilii ukazywał wielką i niepojętą historię Bogurodzicy. To największa tajemnica, która ukazuje Matkę Boga – Człowieka. Na przestrzeni lat począwszy od 260 roku kwestionowano człowieczeństwo Jezusa bądź Jego bóstwo, a przez to i Maryja była różnie traktowana. Dopiero Bazyli Wielki z Nozjamo ukazał Jezusa w wymiarze ponadczasowym „Tyś Człowiek i Bóg prawdziwy.” Natura Boska nacechowana naturą ludzką! Maryja zrodziła Boga – Człowieka i jest prawdziwie Bogurodzicą. Kapłan ukazał Maryję w której dokonały się wszystkie dzieła zbawcze Jezusa. To ogromna tajemnica w, której Jej czciciele pokładają wszelką nadzieję ufając, że Maryja zrodzi nas dla Jezusa i ufamy, że jest tutaj z nami zawsze blisko i wskazuje na swojego Syna! Niech Boża Rodzicielka uprasza wszelkie potrzebne łaski na Nowy Rok dla kapłanów, organizatorów spotkań i wszystkich pielgrzymów Nabożeństw Pompejańskich.

              Niepokalane Serce Maryi zwyciężaj w nas!

Twoja Czcicielka

Skoczów, 2.01.2019