kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Zaproszenie do szczęśliwej wieczności -124 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.11.2018

 

Zaproszenie do szczęśliwej wieczności.

Na końcu naszej podróży w czasie czeka nas powrót do wieczności.

Dar czasu jest najpiękniejszym darem Boga i dzisiaj Wspólnota Pompejańska uwielbia Go za 124 spotkanie w ramach Nabożeństw Pompejańskich. Jak co miesiąc , każdego drugiego dnia miesiąca pielgrzymi gromadzą się w kościele św. Piotra i Pawła w Skoczowie o godzinie 18.30 by rozważać tajemnice Różańca Świętego , zawierzając się Maryi. Tym razem w głębokiej zadumie i refleksji nad życiem i przemijaniem. Maryja była cały czas z nami, otwierała nasze serca na wieczność. Zrodzeni do życia w miłości, dotykani cierpieniem by zmartwychwstać z Jezusem do życia wiecznego – to treść rozważań tajemnic różańcowych. Każde z tych rozważań ukazują drogę, która nie zawsze jest łatwa , do przebycia, ale świadomość tego, że podróżujemy z Maryją, pomogą nam żyć godnie i zmierzając we właściwym kierunku. O godzinie 20.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, bo Liturgia ukazywała naszych bliskich zmarłych, którzy odeszli już do wieczności, bo to Dzień Zaduszny. Eucharystii przewodniczył ks. Zygmunt Siemianowski, Maryja posłużyła się niezwykłym kapłanem, który w sposób charyzmatyczny ukazał nam rzeczywistość, tajemnicę stanu oczyszczenia naszych zmarłych, jaką jest czyściec. Oni oczekują przejścia do Domu Ojca. To właśnie ten szczególny dzień, mówił kapłan, uświadamia nam prawdę o nas, czy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tak bardzo na tę pomoc czekają, oni błagają o ratunek, kontyn. Kapłan. Nasze chodzenie po cmentarzach nie daje ulgi zmarłym, ulgę daje im nasza modlitwa, zamówione w ich intencji msze św. odprawiane odpusty, wyrzeczenia, posty… Nikt z nas , ludzi żyjących na tym świecie nie jest w pełni przygotowany na spotkanie z Panem, jesteśmy jak „zawieszeni”, kontynuował kapłan. Motywem naszej pomocy powinna być przyjacielska miłość do tych co odeszli. Tylko święci są przenoszeni prosto do nieba. Pochylając się nad grobami, mówił kapłan, trzeba widzieć niebo, o nie modlić się, żeby to było najszczęśliwsze miejsce naszych pragnień. Ten szczególny dzień Zaduszny ma nam uświadomić obcowanie świętych i pragnienie pomagania duszom w czyśćcu cierpiącym. O jak bardzo potrzebujemy takich napomnień, co do naszego przygotowania się do tej najważniejszej chwili jaką jest śmierć. Ufam, że każdy pielgrzym ofiarował komunię świętą w int. zmarłych, by mogli otrzymać odpust zupełny.

Na zakończenie uroczystej Eucharystii, Maryja wraz z pielgrzymami uczestniczyła w procesji, która podziękowała za Jej obecność i wszelkie łaski otrzymane. Na koniec zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Niech Bóg błogosławi, a Maryja wyprasza potrzebne łaski dla organizatorów i kapłanów tych pięknych Nabożeństw Pompejańskich.

                                                                                                   Uczestniczka Nabożeństw

Skoczów, 2.11.2018