kamera on-line

Święta Noc Modlitwy » Wartość małżeństwa i rodziny - XVI Święta Noc Modlitwy - 7.10.2018

 


Wartość małżeństwa i rodziny

              Przez całą noc, świętą noc trwały nieustanne modlitwy, śpiewy i adorowanie Jezusa, Matki Najświętszej i świętych. Każda chwila przebywania z Jezusem była bogactwem duchowych przeżyć i doświadczeniem obecności Boga z nami. I tak zbliżał się poranek oświecony Bożym światłem i przebijającym się słońcem, które otaczało całe Sarkandrowskie Wzgórze, niosąc ciepło i wielką nadzieję na spełnienie naszych zanoszonych próśb i intencji. Podczas modlitwy różańcowej Adam pielgrzym dał, świadectwo swojej przemiany życia, które zawdzięcza Nowennie Pompejańskiej i Nabożeństwo 15 Sobót Zwycięskich. Na zakończenie pielgrzymi też składali świadectwa otrzymanych łask, wysłuchanych próśb za wstawiennictwem Maryi, modląc się Nowenną Pompejańską. Pielgrzymi przybyli z diecezji: białostockiej, toruńskiej, sosnowieckiej, gliwickiej, katowickiej i bielsko-żywieckiej. Wszyscy pielgrzymi byli wzruszeni ich obecnością. Na zakończenie Nocy Modlitwy w samo południe została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ks. Marian Kubecki.

              W swojej homilii ukazał wartość małżeństwa i rodziny bez, których nie będzie kościoła, nie będzie rozwoju i życia. Zachęcał do dawania świadectwa i życia zgodnego z dekalogiem i wartościami chrześcijańskimi.

              Na koniec uroczystej Mszy św. została odczytana Suplika, która pobudziła nasze serca do nieustającej modlitwy różańcowej. To była prawdziwie Święta Noc Modlitwy , która rzuciła światło na całe nasze życie i ukazała drogę do Nieba.

              Chwała Panu za ten cud Świętej Nocy Modlitwy i organizatorów.

Skoczów, 7.10.2018