kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Moja relacja z Bogiem - 122 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.09.2018

 

Moja relacja z Bogiem

Wierność Maryi i wypełnianie Jej orędzi, gromadzi każdego drugiego dnia miesiąca Wspólnotę Pompejańską u stóp Królowej Różańca Świętego w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Duża grupa pielgrzymów o 18,30 rozpoczyna modlitwę różańcową, zawierzając Maryi wszystkie ważne, życiowe problemy. To piękny czas ofiarowany przez serce Maryi, Bogu Najwyższemu.

Zawsze o 20-tej rozpoczyna się Eucharystia, której przewodniczył ks. prałat Oskar Kuśka. W swojej homilii odwołał się do słów Jezusa , który powiedział: „ czcicie mnie wargami, ale na próżno, bo nie przestrzegacie moich przykazań. Kapłan pytał czy my przyjęliśmy to pytanie i jak my czcimy Jezusa?... bo może się zdarzyć, że jesteśmy daleko od Boga pomimo modlitw. Kapłan wskazywał drogę do Boga, która bez miłości jest oszustwem - mówił. Trzeba wyboru drogi dokonać sercem, Żydzi mieli bardzo dużo różnych praw, ale nie przestrzegali przykazania miłości i to Jezus im zarzuca, mówiąc „ten lud czci mnie wargami”.

Kapłan w cudownym wizerunku Maryi, który powstał w Niepokalanowie, ukazał Chrystocentryczny kult Maryi, połączonej na zawsze z Sercem Jezusa Eucharystycznego. Zachęcał, żeby ciągle patrzeć i adorować sercem Jezusa w naszej kaplicy codziennej adoracji.

Ufam, że Maryja nauczy nas tej pięknej relacji z Jezusem, w której będzie prawda i pełne zaufanie zanurzone w Jego miłosiernym Sercu.

Niech Bóg obdarzy kapłanów i organizatorów tych spotkań swoim pokojem. Niech pokój zapanuje na całym świecie. Adorujmy Jezusa sercem!

pielgrzym

2.09.2018