kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Błogosławiony czas 10 lat z Królową Różańca Świętego w Skoczowie - 121 Nabożeństwo Pompejański - 2.08.2018

 

Błogosławiony czas 10 lat z Królową Różańca Świętego w Skoczowie

Wspólnota Pompejańska 2 sierpnia jak co miesiąc spotkała się już na 121 Nabożeństwie Pompejańskim, odmawiając trzeci cykl Nowenny Pompejańskiej - część błagalną. Nabożeństwo Pompejańskie dokładnie rozpoczęło się 2 sierpnia 2008 roku na świętym wzgórzu Kaplicówce w Kaplicy św.Jana Sarkandra, która to kaplica została podniesiona do rangi Sanktuarium. Ta gorąca i ufna modlitwa różańcowa, rozpoczęła nasz zwycięski maraton w tak niezwykłym i uświęconym miejscu ze Świętym Janem Sarkandrem, świętym Janem Pawłem II i błogosławionym Bartolo Longo. I tak trwa, chociaż Maryja została zaproszona do Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie i tutaj jest odprawiana Nowenna Pompejańska. To kolejne doświadczenie rozważań różańcowych, budzi zachwyt nad tajemnicami Boga, które objawia przy każdym Bożym wydarzeniu. Maryja uprzedzająco wprowadza nas w przyjaźń z Jezusem. On dla nas się rodzi, cierpi i zmartwychwstaje i ukazuje zwycięstwa duchowe.

Po odmówieniu Nowenny, o 20,00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. prałat Oskar Kuśka. To pięknie było usłyszeć, że jesteśmy w ręku Boga, który nas tworzy i formuje jakbyśmy byli z gliny. Ewangelia otworzyła nasze serca i umysły na czekające nas Królestwo Boże. Jak cudownie jest wchodzić w plany Boże i realizować zadania, które Bóg nam wyznaczył – mówił kapłan. Jesus pragnie, kontynuował kapłan, żebyśmy zrozumieli swoją i Jego misje. One skierowane są ku Niebu, ku świętości. Nie bójmy się stawać świętym zachęcał kapłan. Zapraszał nas do gorącej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Ukazywał wartość modlitwy rodzinnej, wartość Służby Liturgicznej, które wprowadzają przyjaźń z Jezusem. Nasłuchujemy, co mówi do nas Bóg, ustami kapłana. Zachęceni do miłości i przyjaźni z Jezusem przeżyliśmy cud Eucharystii.

W atmosferze duchowej radości przeszliśmy w procesji z Maryją, by Jej gorąco podziękować za troskliwą obecność wśród nas. Apelem Jasnogórskim pozdrowiliśmy Maryję i całe Niebo i powróciliśmy szczęśliwi, i ubogaceni Duchem Bożym do swoich domów.

Niech Bóg błogosławi Kaplanom i organizatorom tych świętych i radosnych Nabożeństw Pompejańskich.                        wdzięczny pielgrzym

Skoczów, 2.08.2018