kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Miłość budzi do życia pięknego - 120 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.07.2018

 

Miłość budzi do życia pięknego !

Obyśmy żyli w blasku Bożej Prawdy! To już 10 lat Nabożeństw Pompejańskich w Skoczowie! Pan Bóg podarował nam piękny czas, na spotkanie z Maryją, byśmy świętowali ten niezwykły Jubileusz.

            Dnia 2 lipca 2018 roku w tym szczególnym i niezwykłym dniu, Rodzina Pompejańska spotkała się na modlitwie różańcowej Nowenną Pompejańską w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, jak co miesiąc o 18,30. Rozważania trzech części Różańca Świętego prowadził ks. Roman Siatka Misjonarz Świętej Rodziny. W nich odnajdywaliśmy siebie i niewyobrażalną miłość Boga i Maryi. Ksiądz Roman ukazał wartość czasu przeznaczonego na modlitwę, który zapisany jest w niebie. Maryję ukazał w pełnej dyspozycji dla Boga a Jezusa jako Miłość, która stała widzialna. Zaprosił nas do życia w blasku prawdy rozważanych tajemnic.

            Po modlitwie różańcowej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Roman. Kapłan ukazał Boga poprzez proroka Amasa, który widzi Boga pomagającego w kłopotach, który ocala i zaprasza, a drugim razem Bóg grzmi, mówiąc „zmiażdżę was”. Kapłan zbliżył nas do prawdy o Bogu ukrytym w naszych dziejach. Prawdą jest, że to co najważniejsze rodzi się w bólach, naszych trudnych sytuacjach, smutkach i łzach. Przez te doświadczenia zbliżamy się do Jezusa. Największe owoce otrzymujemy w tajemnicach bolesnych kontynuował bo one prowadzą do Zmartwychwstania do życia wiecznego. Pan Bóg pragnie abyśmy owocowali, a czasem to będzie bolesne. Kapłan dał przykład rośliny Aloesa, który poprzez zmiażdżenie staje się wybornym kosmetykiem i jest bardzo skutecznym i pomocnym środkiem leczniczym. Tak jest i z człowiekiem, kontynuował kapłan, by mógł służyć innym, musi poczuć niemałą ofiarę, ale warto zachęcał kapłan, bo to się Panu podoba. Ukazał Maryję, która uczy nas odważnej postawy, uczy jak zgadzać się na trudne chwile, których sama przeżyła tak wiele, a które owocują do dzisiaj Jej czułą miłością i orędownictwem u naszego Pana . Kapłan życzył cierpliwości i wytrwania w Bożej łasce poprzez modlitwę.

            Ubogaceni Słowem Bożym i Eucharystią doświadczyliśmy ogromnej łaski Kochającego Boga. Na zakończenie uroczystej Mszy św. w blasku świec, otoczyliśmy Maryję i w procesji wokół kościoła podziękowaliśmy Śpiewem i wzruszeniem za cudowny czas modlitwy i głębokich przeżyć religijnych. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, szczęśliwi poszliśmy do domów z Jezusem i Maryją.

            Niech Pan Bóg błogosławi kapłanom i organizatorom tych niezwykłych i pięknych spotkań z Królową Różańca Świętego w Nowennie nie do odparcia, którą jest Nowenna Pompejańska.

 Chwała Panu za dar tak pięknego czasu z Jezusem i Maryją. Obyśmy nim owocowali. Bądźmy arystokratami Ducha.

                                                                           Pielgrzym

Skoczów 20.7.2018