kamera on-line

Święta Noc Modlitwy » Czy może być piękniejsza noc niż noc z JEZUSEM i MARYJĄ ?

 

„ Dzieląc się Bożą Miłością, nieustannie dojrzewamy”( …)

Czy może być piękniejsza noc niż noc z JEZUSEM i MARYJĄ ?

To była taka noc z 30.IX na 1.X w Sanktuarium Św. Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie, która zakończyła Nabożeństwa 15 sobót zwanych zwycięskich. To 24 godzinne nieustające czuwanie modlitwą różańcową, pieśniami i muzyką. Ta atmosfera pobudzała serca do gorliwej modlitwy, głębokiej refleksji nad życiem i otwierała nowe duchowe przestrzenie dla Boga. Tak pielgrzymi z różnych regionów Polski uwielbiali Boga w tym świętym miejscu od godz. 12.00. O 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpoczęła się uroczysta Msza św. której przewodniczył ks. Krzysztof Winkler z Wodzisławia Śl. w asyście moderatora ADŚ ks. Marcina Wróbla. Homilia była osobistym i wzruszającym świadectwem kapłana, który dzięki Nowennie Pompejańskiej uratował swoje kapłaństwo. Teraz jest krzewicielem tej niezwykle skutecznej modlitwy, organizuje ją z wiernymi w swojej parafii; w sytuacjach naglących wspólnota modli się nieustannie przez 54 godziny. Kapłan ukazał wartość modlitwy, nieustannie wskazując na Maryję, która otacza swoją troskliwą opieką każdego modlącego się i wyprasza obfite łaski gdyż jest wszechmocna Łaską. To był dla nas Boży znak tej nocy, że tylko z Maryją możemy dojrzewać do relacji z Bogiem, bo Ona uczy jak zdobywać Niebo. Pielgrzymi z ufnością i nadzieja czuwali całą noc.
Przed Mszą Św., która była o 12.00 usłyszeliśmy świadectwa dwóch młodych małżeństw, które dzięki Nowennie Pompejańskiej otrzymały żywy owoc tej modlitwy – dzieci , które są największym skarbem i prezentem od Maryi. Po tych wzruszających świadectwach odmówiliśmy Suplikę, którą była modlitwa na zakończenie tej Świętej Nocy. O godz. 12.00 w południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Kulik W swojej homilii wyraził podziw dla wszystkich pielgrzymów czuwających przez całą noc na modlitwie. Ukazał wartość modlitwy różańcowej, porównał ją do rzeki , która nawadnia ziemię czyniąc ją urodzajną. Kapłan w przekonujący sposób uświadomił nam, że taka modlitwa zaowocuje cudami i łaskami i użyźni glebę ludzkich serc, a rzeka tej modlitwy obmyje niejedno zbłąkane i zbrukane grzechem serce.
Wyrażam ogromną wdzięczność dla kapłanów i organizatorów tej Świętej Nocy Modlitwy, która zanurzyła nas w Niepokalanym Sercu Maryji i dała wieczną nadzieję na spotkanie z Bogiem w Niebie.

Obecny pielgrzym

Kaplicówka, 30.09/1.10.2017