kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2017 » Moc Różańca Świętego - 109 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.08.2017

 

Moc Różańca Świętego

              Każdy drugi dzień miesiąca to wielka radość spotkania rodziny Pompejańskiej na wspólnym odmawianiu Nowenny Pompejańskiej już kolejny raz w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Uczestnicy tego spotkania, pielgrzymi, rozpoczęli trzecią już Nowennę Pompejańską, która potrwa 54 miesiące, jeżeli Bóg pozwoli przeżyć ten czas i doczekać szczęśliwego końca tej nowenny. Pragniemy z Królową Różańca Świętego przeżyć ten święty czas na modlitwie, ufni, że Maryja będzie z nami , wysłucha naszych próśb i wyprosi potrzebne łaski.

                     W takim duchu o godz.18.30 rozpoczęliśmy modlitwę różańcową, którą prowadziły poszczególne grupy modlitewne. W tajemnicach różańcowych ofiarowaliśmy Bogu swoje intencje, zapatrzeni w Ikonę Pompejańską doświadczyliśmy Jej obecności i obecności Jej syna a naszego Pana Jezusa Chrystusa, którego ukazuje Maryja we wszystkich tajemnicach. Pielgrzymowaliśmy z Maryją od Zwiastowania poprzez tajemnice bolesne i chwalebne.

                 O godz.20.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Witold Grzomba, a homilię wygłosił ks. Tomasz Gwoździewicz. Kapłan ukazał nam postać św. Dominika, który otrzymuje od Maryi różaniec święty na obrazie Królowej Różańca Świętego z Pompejów. Ten że święty jak legenda głosi kontynuował kapłan, że św. Dominik pragnął nawracać heretyków, którzy głosili błędne nauki, nie było to łatwe. Święty Dominik nie widząc efektów swojej duszpasterskiej pracy przez 3 dni się umartwiał i wtedy przyszła do Niego Maryja i powiedziała, że najlepsza bronią w walce ze złem jest różaniec święty, który mu wręczyła. Święty Dominik doświadczył mocy, tej modlitwy, która sprawiła, że albigensi – heretycy zaczęli się nawracać. Kapłan ukazał moc modlitwy różańcowej w trzech obszarach:

  1. w apostolstwie, wspólnocie,
  2. w oddziaływaniu na świadomość modlącego, którego modlitwa różańcowa uświęca,
  3. w spotkaniu z ludźmi, którzy modląc się stają się świętymi, wypróbowanymi i gorącymi chrześcijanami, którzy w walce ze złem potrafią umartwiać się, pościć i wytrwale się modlić.

Kapłan zachęcił, żebyśmy się tego uczyli od Świętego Dominika, a wtedy będąc gorącym w wierze, możemy zmienić siebie i świat. Ukazał wartość modlitwy i jej moc i życzył wszystkim wytrwałości w odmawianiu Różańca Świętego, która prowadzi do świętości. Napełnieni wielką nadzieją uczestniczyliśmy w liturgii, a ukoronowaniem tego świętego czasu była Eucharystia, spotkanie z żywym Jezusem z którym wzięliśmy udział w procesji ze świecami idąc z Ikoną Maryi, dziękując za ten cud spotkania.

O godz.21,oo Nabożeństwo zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Maryjo, pragniemy z Tobą być, z Tobą czuwać i z Tobą zwyciężać. Wyrażam wdzięczność kapłanom, pielgrzymom oraz organizatorom tego pięknego Pompejańskiego Nabożeństwa.

Niech Bóg błogosławi i sprawi, żebyśmy byli gorący wiarą i dążyli do świętości.

pielgrzym

Skoczów, 2.08.2017

foto A. Świeży-Sobel