kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2017 » Bądź radykalny - 104 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.03.2017

 

„Bądź radykalny, a Bóg w tobie zamieszka” albo

„Prawda nie jest pośrodku, Prawda jest tam gdzie jest”

Data, drugi dzień każdego miesiąca, to nie zwykła historia spotkań rodziny Pompejańskiej w Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. To już mała historia wielkich i niepowtarzalnych spotkań z Maryją. Każde spotkanie to niepowtarzalny dotyk Boga.

Maryja jest Boską Nauczycielką życia i wie jak swoje dzieci wychować, jak z nimi rozmawiać, jak im pomagać w życiu i w prawidłowym rozwoju , zawsze wskazując na Jezusa. To spotkanie tak bardzo utwierdziło nas w tym, że modlitwa ma moc, bo ciągle ukazuje w swoich tajemnicach różańcowych kochającego Boga. Zdumiewającym jest testament Jezusa z krzyża, który krzyżowany w nieludzki sposób, w dramacie okrutnego bólu patrzy na człowieka z miłością i daje nam to co dla Niego Najdroższe! Swoją mamę, byśmy i Jej pomocą mogli być zbawieni. To dzieje się pod Krzyżem. Ukazanie Krzyża w okresie Postu, to zachęta pielgrzymów do przyjęcia swojego krzyża, bo wtedy stajemy się odważnymi chrześcijanami jak św. Jan z Maryją zostali do końca pod krzyżem. Te refleksje i ta zaduma to efekt rozważań Bolesnych Tajemnic Różańcowych. W Tajemnicach Chwalebnych doznaliśmy wielkiej łaski umocnienia w wierze, która przygotowuje nas do życia wiecznego.

Po modlitwie różańcowej rozpoczęło się Nabożeństwo do świętego Jana Sarkandra, które poprowadził ks. Witold Grzomba – proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. O godzinie dwudziestej pierwszej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. proboszcz w asyście wielu kapłanów z bliższych i dalszych parafii. Bóg zatroszczył się o obfitość Słowa Bożego, które bardzo dobitnie ukazało nam radykalizm Pisma Świętego i naszą podstawę wobec słów: kładę przed Tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo – wybieraj. W homilii ks. Witold ukazał nam porażkę Mojżesza, jego dramat, który był skutkiem utraty zaufania do Boga. Bóg jednak przemówił do nas przez Mojżesza kontynuował kapłan, ukazując nam nasze życie i nasze wybory. Kapłan ukazał nam nasze skłonności do mówienia rzeczy bez sensu, że prawda jest pośrodku. Nic bardziej mylnego mówił kapłan, bo prawda jest tam gdzie jest, wybór Boga nie zna środka ani szarych kolorów kontynuował. Wyborem naszym jest życie lub śmierć, biały albo czarny kolor. W Bożym radykalizmie obowiązuje konkret mówił kapłan. W ten sposób kapłan zaprosił nas byśmy w Wielkim Poście zdecydowali się na Boży radykalizm. Byśmy codziennie ofiarowali swoje życie Bogu, naśladowali Jezusa i Jego Matkę i tak pielgrzymowali ku wieczności zachęcał kapłan. W takim duchu przeżyliśmy spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, pragnąc z Nim wędrować do końca naszego życia, by spotkać się z Nim w niebie.

Każde spotkanie pompejańskie zachwyca nas Bogiem i pragnieniem bycia odważnym chrześcijaninem. Chcemy promieniować Duchem Świętym, rozdawać miłość i godnie żyć.

Wielki Bóg zapłać kapłanom i organizatorom tych Bożych Spotkań z Królową Różańca Świętego. Niech słodycz Łask Bożych w tym Świętym Przybytku, na tej „Górze Przemienienia” napełnia serca pielgrzymów i czyni nas nowymi ludźmi.        Chwała Panu!

Pielgrzym

Kaplicówka 2.03.2017