kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2017 » Czas spełnionego oczekiwania i spotkania z Maryją - 103 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.02.2017

 

 Czas spełnionego oczekiwania i spotkania z Maryją

     Pielgrzymowanie ma sens. Tak pielgrzymi każdego drugiego dnia miesiąca dają świadectwo swoją obecnością w Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na modlitwie Nowenną Pompejańską, by uwielbiać Boga u stóp Jezusa Eucharystycznego i równocześnie dziękować Bogu za dar obecności Maryi w wizerunku Królowej Różańca Świętego. To nie przypadek, że Wspólnota Pompejańska obrała taki dzień na comiesięczne spotkania do tego Świętego Miejsca, gdzie Maryja objawia nam tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Powiew Ducha Świętego łączył nasze pragnienia serc na uwielbianiu Boga i otwierał nasze dusze na obecność Jezusa. Tajemnice Różańca Świętego ukazywały troskę Maryi o swoje dzieci , cały czas uświadamiały modlącym się, że jedynym dawcą wszelkiego dobra jest Jezus i Jego ofiara, że Maryja wskazuje na Jezusa od pierwszej Tajemnicy Radosnej poprzez wszystkie pozostałe.

W tej atmosferze rozpoczęliśmy święty czas uczestnicząc o godzinie 21-szej w Najświętszej Ofierze, która była tez wielkim świętem Ofiarowania Pańskiego. Mszy świętej przewodniczył dyrektor krajowy Stowarzyszenia Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci ksiądz Grzegorz Górnik. Światło gromnic i Słowo Boże otwarło nas na tajemnice naszego zbawienia. Maryja dała nam światło w symbolicznej świecy na oświecenie naszych umysłów i otwarcie serc dla Jezusa. Kapłan w homilii porównał wszystkich pielgrzymów do Symeona i Anny, którzy przyszli zobaczyć Jezusa, spotkać się z Nim bo było to dla nich największe pragnienie życia, ale też zobaczył w nas Maryję i Józefa, którzy przynieśli do świątyni największy Skarb, by Go ofiarować Bogu – Jezusa. Tak i my kontynuował kapłan przynieśliśmy nasze skarby, by je ofiarować Bogu, a te skarby to nasze dzieci, wnuki i co jest naszym pragnieniem, naszym życiem mówił kapłan uświadamiając nam , że wszystko to dzieje się z łaski Pana, Ducha Świętego, który nas pomimo chłodu zgromadził, by rozgrzać nasze serca miłością. Kapłan też ukazał ogromną wartość modlitwy różańcowej, która jest największym darem dla człowieka, ofiarowanym przez Maryję. Ta modlitwa łączy ludzi z Bogiem i wyprasza potrzebne łaski grzesznikom, to Boża forma modlitwy – spotkania z samym Bogiem. To dzisiejsze światło przyniosła Maryja, to Jezus jest tym światłem kontynuował kapłan. Ono jest na oświecenie nas grzeszników i możemy powiedzieć. Pozwól swemu słudze odejść – to prawdziwy Cud Spotkania. Jezus zagościł w naszych sercach w Komunii Świętej.

Niech będzie Bóg uwielbiony za dar tego spotkania, niech będzie uwielbiony za dar kapłanów i organizatorów. Na zakończenie białym chlebem – opłatkiem wyrażaliśmy radość i składaliśmy sobie życzenia, wiecznego światła i obecności Boga poprzez serce Maryi podczas ziemskiej wędrówki ku wieczności. Niech Patronowie dzisiejszego dnia będą natchnieniem prowadzącym do Boga i ukazującym Jego światło.

Kaplicówka 2.02.2017

                                                                                       Pielgrzym