kamera on-line

Łaskami słynące "Nabożeństwo 20 (15) Sobót Różańcowych" » To jest Syn mój Umiłowany, Jego słuchajcie.. - 6.08.2016 - 7 sobota

 

To jest Syn mój Umiłowany,  Jego słuchajcie...

To już kolejna sobota w ramach Nabożeństw Zwycięskich Sobót. Pierwsza sobota z Maryją w Sanktuarium św. Jana Sarkandra na Kaplicówce. Piękny sierpniowy poranek gromadzi umiłowane dzieci Maryi, pielgrzymów, którzy z radością w sercu, pełni nadziei, pragną wielbić Boga. Wsłuchując się w głos swojego sumienia, przyzywając Ducha Świętego, rozpoczynają modlitwę różańcową. U stóp Jezusa Eucharystycznego odmawiają Różaniec Święty, rozważając tajemnice bolesne i 15 minut pogłębiając  tajemnicę pierwszosobotniego nabożeństwa, za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególny czas refleksji i modlitwy, ofiarowanej Maryi, uświęcony czas, wielki dar Boga.

Tutaj czujemy się wolni od codziennych problemów i utrapień, czujemy bliskość Boga i Maryi, otoczonych świętymi, świętym Janem Sarkandrem i świętym Janem Pawłem II. To święte miejsce symbolizuje miejsce szczególnych spotkań z Bożym światem. Dlatego łatwiej nam tu rozumieć tajemnice Różańca Świętego, które łączymy z naszym życiem i pragniemy naśladować Maryję, która cały czas ukazuje nam Jezusa, dzisiaj Jezusa cierpiącego.

O godzinie dziewiątej odbywa się Msza Święta, którą sprawuje ks. kan. Marian Kubecki. Kapłan bardzo pięknie ukazał Jezusa na Górze Przemienienia. Moc Przemienienia, trwania na wyższym poziomie uwielbienia. Moc Boga zapala w nas światło, które może zapłonąć ogniem miłości. Dlatego apostołowie nie chcieli odchodzić z Góry Przemienienia Pańskiego, mówiąc: dobrze nam tu być. Bóg do nich przemówił i ukazał Jezusa jako swego Syna.

Dlatego my, chrześcijanie wiemy, kim jest dla nas Jezus i kogo mamy słuchać.

Chwała Panu za dar chrześcijaństwa, za Eucharystyczną Ucztę Miłości...

Pragniemy, by Jezus nas przemieniał i uświęcał. Niech Bóg błogosławi kapłanowi sprawującemu Najświętszą Ofiarę i organizatorom modlitewnego spotkania...

pielgrzym

Kaplicówka, 6.08.2016