kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2015 » Zaufaj Bogu na całego - 84 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.07.2015

 

 Zaufaj Bogu na całego

Wielki i Dobry Boże, dziękujemy Ci, że wybrałeś to wzgórze – Kaplicówkę, by Twój lud mógł tutaj wielbić Cię i adorować każdego drugiego dnia miesiąca w Sanktuarium św. Jana Sarkandra na modlitwie różańcowej. Dzisiaj mija 7 lat od zawiązania się Wspólnoty Pompejańskiej, która obrała sobie Maryję za Królową i podejmuje modlitwę nowenną nie do odparcia zwaną Pompejańską. To wielka radość i więź łączy nas na ej modlitwie. Tak wielu pielgrzymów przybywa do tego Sanktuarium systematycznie ufając, że we wspólnocie umacnia się nasza wiara. Tak było też tego dnia, w czwartek, umocnieni modlitwą różańcową, którą o godzinie 18 rozpoczęła Wspólnota Trzeźwej Rodziny.

I tak czuwanie na modlitwie przeżywaliśmy do Nabożeństwa ku czci św. Jana Sarkandra, które poprowadził ks. Antoni Dewor. O godz. 21 rozpoczęła się Eucharystia, którą prowadził ks. Antoni w asyście kilkunastu kapłanów, a homilię wygłosił ks. Marek Studenski (dyrektor Wydziału Katechetycznego w kurii bielsko-żywieckiej). Ks. Marek bardzo dobitnie ukazał nam moc Boga, który może wszystko uczynić, wystarczy Mu bezgranicznie zaufać i pozwolić Mu się prowadzić. W sytuacjach, kiedy ważą się nasze losy konieczne jest pełne zawierzenie Bogu. Ks. Marek opowiedział o kobiecie, którą z pewnej śmierci uratowało płynące z głębi serca wołanie „Boże ratuj”. Tak też bywa, kiedy Bóg przekracza nasz próg nadziei w nieuleczalnych chorobach lub w sytuacjach bez wyjścia. Kapłan bardzo zachęcał do takich postaw pełnego zaufania Bogu, dając przykład Abrahama z biblijnego czytania gdzie interwencja Boga była tak oczywista „Bóg upatrzył sobie jagnię”. Często prawdziwa przygoda z Bogiem zaczyna się w sytuacjach granicznych, bez wyjścia, a Bóg zawsze zna wyjście z najbardziej beznadziejnych sytuacji – kontynuował kapłan. Kończąc zawołaniem „Zaufaj Bogu na całego, bo On wszystko może”.

Tak ubogaceni duchowo otwarliśmy nasze serca na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Niech Bóg uzdrawia nasze dusze i błogosławi kapłanom, którzy troszczą się o nasze zbawienie, organizatorom tych nabożeństw i pielgrzymom, tak licznie przybyłym na to Święte Zgromadzenie.

pielgrzym

Skoczów, Kaplicówka 2.07.2015