kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2015 » Maryja mówi … TAK … Jezusowi - 81 Nabożeństwo Pompejańskie - 25.03.2015 r.

 

 Maryja mówi … TAK … Jezusowi

25 marca, to dzień szczególny, to 81 spotkanie Rodziny Pompejańskiej na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, w Sanktuarium św. Jana Sarkandra.

Tym razem Maryja zgromadziła swoje dzieci w Święto Zwiastowania Pańskiego. To dar nieba, że mogliśmy połączyć nasze serca w wielkiej wdzięczności Maryi, że dała nam największy skarb, Jezusa, którego z woli Boga w tym dniu przyjęła do swego serca. Słowo, które stało się Ciałem Boga - wielka to Tajemnica. Bóg zechciał w taki sposób przyjść do człowieka.

Grupa modlitewna rozważała te tajemnice na różańcu. I na modlitwie różańcowej dojrzewały nasze serca do spotkania z Jezusem. Z radością przyjmowaliśmy Jezusa w tajemnicach radosnych; w tajemnicach bolesnych przeżywaliśmy Jego mękę i miłość, którą nam ofiarował z krzyża, by w tajemnicach chwalebnych z martwych powstawać, a wszystko z Maryją, bo Ona tę miłość wybrała, mówiąc Bogu, od początku do końca, TAK.

Po rozważeniu tajemnic różańcowych, o godzinie 20.30, przeżyliśmy nabożeństwo do św. Jana Sarkandra, które poprowadził ks. Julian z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Po nabożeństwie uczestniczyliśmy w Akcie ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez rece Maryi – pani Lidii.

Mszy św. przewodniczył ks proboszcz skoczowskiej parafii, Antoni Dewor w asyście wielu kapłanów.

Po wysłuchaniu Słowa Bożego ubogaciliśmy się duchowo. Wsłuchując się w homilię ks. Antoniego, przeżyliśmy Święto Zwiastowania jako moment dziejowy, który wprowadził nas w nową rzeczywistość. Kapłan uświadomił nam, jak wielki cud dokonał się w dziejach ludzkości, Bóg wszedł do ludzkiego serca. Najpierw musiał się zrodzić pod sercem Maryi, która przyjęła Boga do przeczystego, dziewiczego łona, by mógł później rodzić się w nas.

Kapłan ukazał tę świętą więź między Jezusem a Maryją. Mówił jednocześnie, że Maryja zawsze wskazuje na Jezusa. I przed Maryją trzeba zginać kolana i oddawać Jej cześć, bo jest Matką i Służebnicą Boga. Wyraża się w tym wzajemna miłość: bo – kto kocha Jezusa - tego kocha Maryja.

Prośmy więc Maryję, by pomagała nam w życiu mówić TAK Jezusowi. Przez Jej serce, Jej TAK Jezusowi, połączyliśmy nasze serca w Eucharystii, przyjmując Go ze świadomością, że jest największym skarbem naszego życia.

Chwała Panu za głębokie przeżycia religijne. Wyrażam Bogu, Kapłanom wdzięczność za sprawowaną Mszę Świętą oraz organizatorom tego świętego Maryjnego 81 Spotkania Pompejańskiego…

wdzięczny pielgrzym

Kaplicówka, 25 marca 2015 r.