kamera on-line

Łaskami słynące "Nabożeństwo 20 (15) Sobót Różańcowych" » Rycie w skale 13.09.2014 - 17 sobota

 

 RYCIE W SKALE – 17 SOBOTA NA KAPLICÓWCE

Już jutro Kościół będzie obchodził święto Podwyższenia Krzyża św. Na skoczowskiej Kaplicówce wznosi się krzyż – papieski krzyż z Muchowca. Przy pięknej pogodzie stojąc pod tym krzyżem, można podziwiać panoramę Beskidów. Przy krzyżu stoi kaplica – sanktuarium św. Jana Sarkandra. W tej kaplicy w sobotę 13 września odbyła się kolejna 17 sobota z cyklu nabożeństwa 20 sobót różańcowych, które powoli zmierzają do końca.

Wierni odmówili Różaniec i „Litanię do św. Jana Sarkandra”. Mszę św. o godz. 9 sprawował ks. kan. Antoni Dewor – proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, do której należy kaplica.

Odnosząc się do czytanej Ewangelii, zapytał, kto może powiedzieć, że jest dobrym drzewem, które wynosi tylko i wyłącznie dobre owoce. Drzewo ludzkiego życia jest ciągle smagane, ranione, także przez szatana, i nawet najwspanialsze dzieła, akcje bywają zaprawione dozą dumy, pychy, wywyższania się. Życie na ziemi nie będzie wydawało tylko dobrych owoców, dlatego stale trzeba się poprawiać i oczyszczać w spowiedzi. I trzeba starać się służyć drugiemu człowiekowi, niezależnie od tego, czy to przyniesie jakąś korzyść, czy to ktoś doceni.

Kapłan zauważył, że Pan Jezus porównuje takie życie do budowania na skale. Łatwo jest budować fundament na piasku, ale bardzo trudno jest wbić się w skałę, zawodzą najlepsze narzędzia. Domu na skale nic nie ruszy. Duchowny podkreślił, że trzeba we własnym sumieniu ryć jak w skale: – Zanim jedną wadę człowiek zwalczy z pomocą Boga, ile się trzeba natrudzić – zauważył i podsumował: – Jak rycie w skale jest walka z każdą jedną wadą.

Z uczestnikami nabożeństw na Kaplicówce można łączyć się przez transmisję internetową:

 http://kamera.pompejanska.pl/.

Kolejne nabożeństwo z cyklu 20 Sobót Różańcowych – w sobotę 20 września od godz. 8.

Monika Jaworska  - www.gwiazdkacieszynska.pl