kamera on-line

Łaskami słynące "Nabożeństwo 20 (15) Sobót Różańcowych" » Słowo Boże jest w nas - 12.07.2014 - 8 sobota

 

Słowo Boże jest w nas …

            To już ósme spotkanie z Maryją na Kaplicówce w ramach Nabożeństw 20 Sobót.

Modlitwą do Ducha Świętego rozpoczęliśmy modlitwę różańcową.

Rozważania Tajemnic Światła przeniosły nas w świat Jezusa i Maryi. Do refleksji skłoniło  piętnastominutowe rozważanie tajemnicy Głoszenia Słowa przez Jezusa. To wielka moc, która płynie z nauczania Jezusa. Jego Słowo umacnia, przemienia i uświęca. Gdy przyjmujemy Jego Słowo i wprowadzamy do naszego życia, to przynosi Ono owoc obfity.

            O godzinie dziewiątej rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Juliusz z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

W homilii kapłan uświadomił nam wartość każdego słowa wypowiadanego. Szczególnie zachęcał  do czytania i słuchania Słowa Bożego.

To kolejny raz dotyka nas łaska Boża i otwiera nasze serca na wartość Ewangelii, na umiłowanie Słowa Bożego. Z otwartymi sercami przystąpiliśmy do uczestnictwa w Eucharystii. Spotkanie z Jezusem w Komunii Świętej było najpiękniejszym religijnym przeżyciem tej soboty.

            Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas modlitwy i czas Eucharystii. Niech będzie uwielbiony Bóg w tych sobotnich nabożeństwach.

            Ojcze Niebios, błogosław organizatorom tych spotkań i kapłanom za odprawianie Eucharystii.

wdzięczny pielgrzym

Kaplicówka, 12 lipca 2014 r.