kamera on-line

Łaskami słynące "Nabożeństwo 20 (15) Sobót Różańcowych" » Każde spotkanie z Bogiem jest cudem - 4 sobota -15.06.2013

 

Każde spotkanie z Bogiem jest cudem.

                To kolejna sobota z Maryją. Dzisiaj w tajemnicy ofiarowania oddawaliśmy swoje serca Maryji, rozważając te tajemnice dłużej, a w niej Bóg dał nam poznać wartość modlitwy różańcowej. To ta wielka modlitwa przejdzie z nami do wieczności  i stanie się najpiękniejszym darem w naszych rekach przed Panem. Wszystko to przez Maryję, która ofiaruje nas nieustająco swojemu Synowi i nigdy się nami nie męczy i nie zniechęca naszymi prośbami.

                Piękno tej modlitwy rodzi w nas tęsknotę za niebem, a zwłaszcza teraz tajemnice radosne dotykają naszych pragnień. Chcemy Maryjo mówić TAK Jezusowi razem z Tobą, chcemy byś nas nawiedzała z Jezusem, chcemy by się rodził w nas Jezus, chcemy ofiarować swoje życie Jezusowi razem z Tobą Maryjo i chcemy Go odnajdywać codziennie w naszym życiu. Jednak najbliżej nam do Niego na modlitwie w Sanktuarium św. Sarkandra.

O godz. 9.00 przeżyliśmy spotkanie z naszym Panem i Królem podczas Eucharystii, uczty dziękczynienia, którą sprawował ks. Juliusz. Ubogacił on nas swoim słowem, uczulił na wartość i moc modlitwy, która nadaje życiu sens i prowadzi do Boga. Wzruszyły nas te słowa, zapragnęliśmy jeszcze bardziej Boga w naszych sercach, by nieść go innym. Ufam, że Maryja ciągle opiekuje się naszą wspólnotą i ciągle daje nam duchowe prezenty, o których się trudno pisze. One są dla nas największym skarbem.

                Bogu niech będą dzięki za organizatorów tych spotkań.

                                                                                                                                             Pielgrzym-uczestnik.

15.06.2013