kamera on-line

Święta Noc Modlitwy » Niezapomniana Święta Noc z Maryją - Święta Noc Modlitwy 7/8 maja 2013 r.

 

Niezapomniana Święta Noc z Maryją

            Maryjo! dziękujemy Ci za święty czas modlitwy, który przeżyliśmy z Tobą w sanktuarium Św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie z 7 na 8 maja. To było święte Nawiedzenie, przyszłaś do nas z Jezusem. Z Jezusem w Eucharystii i pielgrzymi przybywali do Ciebie z różnych diecezji (łomżyńskiej, warszawskiej, lubelskiej, krakowskiej, gliwickiej, katowickiej i naszej bielsko-żywieckiej). Wszyscy wpatrzeni w Jezusa i Twój Święty Wizerunek. Łzy wzruszenia, nadziei, bólu i cierpienia łączyły wszystkich modlących się, zanurzonych w poszczególnych tajemnicach różańcowych. Nikt nie był zmęczony, ani znużony, każdy ofiarował swoje serce Maryi i czekał na cud spotkania z Jezusem w Eucharystii na godzinę 24,oo w nocy.

            Wielka radość ogarnęła nasze serca, kiedy kapłani rozpoczęli celebrowanie Mszy Świętej. Szczególnym pozdrowieniem powitał nas kapłan, kochający Maryję ks. prałat Władysław Zązel proboszcz parafii w Kamesznicy. W jego sercu zapaliła się radość na widok tak wielu pielgrzymów, którzy wypełniali po brzegi kaplicę.

Homilię wygłosił ks. Marek Kulig z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła ze Skoczowa. Ubogaceni słowem Bożym, doświadczyliśmy jeszcze mocniej i głębiej wartości wiary, modlitwy i wspólnoty. Kapłan z wielkim zaangażowaniem uświadomił zebranym, jak bardzo świat potrzebuje modlitwy, ludzi kochających Boga, tych, którzy w różańcu realizują Maryjne orędzia. Ubolewał jak bardzo świat odszedł od Boga, jak wielkie zagrożenia niesie to dla ludzi, jak bardzo zakłócony jest świat wartości i ład moralny.

Wskazywał Świętego Stanisława patrona Polski i patrona ładu moralnego o pomoc i Jego pośrednictwo u Boga.

            Po zakończeniu Mszy świętej, ludzie nadal trwali na modlitwie, uwielbianiu, przygotowując swoje serca na kolejną Eucharystię, która odprawiona została w samo południe, a poprzedzona została odczytaniem supliki (modlitwy błagalnej) bł. Bartolo Longo. Całą godzinę przed Mszą Świętą, pielgrzymi z różnych stron Polski dawali świadectwa, wzruszające dzielenie się nimi, powodowały głębokie przeżywanie we wspólnocie ich obecności, uświadamiały wartość wiary, poświęcenia i modlitwy.

Jezus i Maryja otaczali cały czas wszystkich pielgrzymów, uświęcali nasze serca, napełniali nadzieją.

            To były owoce tej nocy, tej świętej Nocy, zapewne niezliczone łaski, dotykały ludzkich serc, ich pragnień i próśb.

            W samo południe Mszy św. przewodniczył ks. Waldemar Niemiec z pierścieckiego sanktuarium św. Mikołaja, który tak pięknie z nami dziękował Bogu za Maryję, za Jej obecność na tym Wzgórzu, ukazując drogę do Nieba, którą trzeba już tutaj iść, a z tego Wzgórza bliżej do Nieba, chociaż trzeba z niej schodzić, żeby nieść Jezusa innym.

            Maryjo dziękujemy Ci za błogosławionego Bartolo Longo, który w suplice uczcił Twoją Osobę, a myśmy w tej wspólnocie obrali Ją sobie w tym Wizerunku za naszą Królową, Królową naszej ukochanej modlitwy Różańcowej.

            Dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy przybyli na tę Niezapomnianą Świętą Noc. Noc modlitwy.                                   

                                                                                                          Pielgrzym

Kaplicówka 7/8.05.2013