kamera on-line

Świadectwa » Dzielmy się wiarą - świadectwo Marii

 

Dzielmy się wiarą

  Wiara jest najcenniejszym dla mnie darem i chcę się nim dzielić z innymi. Każde doświadczenie, które zbliża mnie do Boga jest też nowym odkryciem mojego dojrzewania w wierze. Tym nowym odkryciem dla mnie stały się soboty z Maryją. Doznałam wielkiej łaski, że mogłam uczestniczyć w nabożeństwach 15 sobót, które odprawiono w Sanktuarium św. Sarkandra na Kaplicówce, na cześć i chwałę Królowej Różańca  Świętego. 
To nowe dzieło, które powstało przy Nowennie Pompejańskiej już w XIX w. w Pompejach a wcześniej XVII w. we Francji, zatwierdzone dekretami papieskimi. Dla mnie to ogromna szansa duchowego wzrostu. Te soboty to jak perły, które mogłam ofiarować Królowej Różańca Świętego. Ten czas i to miejsce stały się dla mnie ogromną wartością. To tutaj otwierało się moje serce dla Boga, rodziła się wiara, nadzieja i życie nabierało głębszego sensu. Słowo Boże ubogacało moją wiarę, homilie poszerzały horyzonty mojego myślenia. 
Mam świadomość, że takie szukanie Boga przez modlitwę różańcową, przez rozważania tajemnic przygotowuje mnie do nowych i  trudniejszych wyzwań tego świata. To dojrzewanie w Bogu umacnia moją tożsamość, nadaje mojemu życiu inny wymiar, a przede wszystkim uczy pokory wobec życia.
Maryja jest najlepszą nauczycielką  życia. Jej droga ukazuje mi też moją drogę, uczy pełnego zaufania Bogu. Zadałam sobie też pytanie- co w zamian oferuje mi współczesny świat? Niestety nic, co by mnie rozwijało, dawało poczucie bezpieczeństwa i wprowadzało pokój. Uczestnictwo w tych nabożeństwach dawało mi nieustannie coś tak pięknego, że nie sposób tym się podzielić. Po prostu „coś” co tylko Bóg może dać; zdolność do miłości ofiarnej, wolność i rozwój duchowy, pokój wewnętrzny, poczucie własnej wartości i tożsamości, odpowiedź na pytanie „kim jestem i dokąd zmierzam”. Bóg jest hojny w obdarowywaniu, a Maryja prowadzi do Niego.
Czekam już na następne nabożeństwa, tym razem 20 sobót, które rozpoczną się od maja 2013 r.
Bogu niech będą dzięki za ten święty czas i te niezapomniane chwile różańcowe spędzone z Maryją zawsze u stóp Jezusa Eucharystycznego przez 15 kolejnych sobót.
Boże, błogosław kapłanom i organizatorom za przygotowanie i prowadzenie tych nabożeństw.
Uczestniczka tych nabożeństw - Maria