kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2012 » Radosne spotkanie - 2.09.2012

 
Radosne spotkanie
 
2 wrzesień godz.19,00 2012 roku Wspólnota Modlitewna połączona modlitwą różańcową gromadzi się na Wzgórzu Kaplicówka w sanktuarium św. Jana Sarkandra.
To niezwykły święty czas zarezerwowany dla Boga. Pielgrzymi licznie zgromadzeni, przybyli z różnych parafii i nawet z bardzo odległych miast.
To niesamowite doświadczenie Boga, które przez Maryję, staje się udziałem tak wielu modlących się Nowenną Pompejańską Jej wiernych czcicieli. Piękne i głębokie rozważania tajemnic, coraz bardziej uświadamiają nam jak Dobry jest Bóg. Dał nam swoją Matkę Maryję, żeby ratowała nas w trudnych czasach naszego życia. Bóg lubi nam robić niespodzianki, prezenty duchowe, bo wie jak spragnione są nasze serca Jego obecności. 
Tego świętego wieczoru dał nam Bóg ks. Kazimierza, który przewodniczył Mszy św. o godz.21,00, wcześniej na kolanach wielbił z nami Boga w Przenajświętszym Sakramencie. Bóg przemówił do nas poprzez usta Proroków i Apostołów, a kapłan z wielką łaską i ogromnym zaangażowaniem ukazywał nam wartość i na Słowa Bożego i symboli, którymi posługuje się Bóg. - Ukazywał święte miejsca, którymi są góry w Starym i Nowym Testamencie. Zawsze coś ważnego w tych miejscach rozdaje Bóg. Te góry, pagórki i wzgórza wędrują z nami przez całe życie. Trzeba się na nie wspinać, ale warto, bo n nich Bóg dokonuje wielkich świętych rzeczy. - Daje nam siebie, przemienia, uświęca, wzmacnia wiarę, doświadcza, ukazuje drogę do nieba, do wieczności. Z góry bliżej do nieba i widać lepiej
To miejsce modlitwy, wyciszenia, kontynuował kapłan. Bardzo ubogaceni wysokokalorycznym Słowem Bożym, wyszliśmy na spotkanie z Panem, z czystym sercem, przepełnionym pragnieniem spotkania Boga. Odkryliśmy w naszych sercach pragnienia, tęsknoty, oraz zachwyt tą największą Tajemnicą Jego miłości i obecności w Eucharystii.
Bóg widzi nasze serca i czyta w naszych myślach. Panie przymnóż nam wiary, oczyść nasze serca i spraw, żeby w nich było to, co Tobie się podoba.- Oddajemy Ci całe nasze życie.
Dziękujemy Ci za to święte Wzgórze i za tych co organizują te spotkania oraz za kapłanów, świętych kapłanów, którzy są jedynymi pośrednikami Boga na ziemi. Dają nam Jezusa.
Maryjo, użycz nam swojego serca, żeby zrodził się w nas Twój Syn, zakróluj w naszych sercach, i w naszej Ojczyźnie, bo jesteś Królową całego Wszechświata, a szczególnie umiłowałaś naszą Ojczyznę. Chwała Panu!
Pielgrzym
Kaplicówka, 2 września 2012