kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2008 i starsze » Pompejańskie czuwanie - GN 10.08.2008

 

Pompejańskie czuwanie

W sobotę 2 sierpnia przed kopią obrazu MB Królowej Różańca Świętego z Pompejów na Kaplicówce w Skoczowie odbyło się pierwsze modlitewne czuwanie. To początek zaplanowanych na 54 miesiące nabożeństw pompejańskich.

Sama nowenna trwa 54 dni i polega na codziennym odmawianiu Różańca. Symbolicznie przenosimy zasady nowenny na te czuwania, które będą się tu odbywały zawsze drugiego dnia miesiąca - przez 54 miesiące. Chcemy w ten sposób zachęcić z jednej strony do modlitwy przed tym jedynym w naszej okolicy wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej, a zarazem do podejmowania indywidualnej modlitwy - nowenny pompejańskiej, nazywanej przez wielu nowenną nie do odparcia - tłumaczą organizatorzy czuwania i animatorzy modlitwy pompejańskiej w naszej diecezji: Lidia Greń-Wajdzik oraz Tadeusz Kopeć.
Podczas czuwania można było wysłuchać świadectw związanych z odmawianiem nowen-ny pompejańskiej, a także zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat nowenny. W trakcie czuwania i adoracji Najświętszego Sakramentu - zgodnie ze wskazaniami dotyczącymi nowenny - licznie zebrani w kaplicy wierni odmówili Różaniec, a następnie wzięli udział we Mszy św., którą w intencji beatyfikacji i kanonizacji sługi Bożego Jana Pawła II sprawował ks. prał. Alojzy Zuber. W modlitwie polecano też wszystkie intencje indywidualne, zapisane w księdze czuwań. mb

Gość Bielsko-Żywiecki nr 32/846 z 10.08.2008