kamera on-line

Łaskami słynące "Nabożeństwo 20 (15) Sobót Różańcowych" » Uwierz Jezusowi - 7 sobota 11.08.2012

 

Uwierz Jezusowi

To niezwykła sobota, która gromadzi czcicieli Królowej Różańca Świętego w Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na Kaplicówce. Jako uczestniczka tych sobót, zawsze dziękuję Bogu za tę łaskę i za to miejsce, które ubogaca moją wiarę. Każde spotkanie u stóp Jezusa Eucharystycznego z różańcem w reku otwiera coraz bardziej moje serce na Boga. Tu rodzą się nowe pragnienia poznania tajemnicy wiary. Coraz bardziej uświadamiam sobie wartość tych spotkań, wartość modlitwy i wartość czasu, który tu na ziemi jest wielkim darem, ale wtedy gdy rozwijam swoją duchowość religijną. I właśnie to dzieje się podczas tego pielgrzymowania czyli szukania Boga. Tu w Sanktuarium jest ten czas na uwielbianie Boga. Bóg karmi nas swoją obecnością i swoim słowem. 

Dzisiaj tak pięknie wybrzmiały słowa Ewangelii i homilia wygłoszona przez księdza Stanisława Lipowskiego. …(tekst homilii). Przyprowadźcie mi go tutaj…i chłopiec odzyskał zdrowie…

„Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy i powiedzieli tej górze: przesuń się z tego miejsca na tamto, przesunęłaby się. Wszystko byłoby dla was możliwe (Mat.14-20). Kapłan ukazał nam ludzką bezradność, wtedy kiedy tracimy wiarę, kiedy nie ufamy Jezusowi.

Dla mnie była to piękna lekcja umocnienia się wiary i zaufania Jezusowi. Nie chciałabym usłyszeć od Jezusa słów: „O niewierzący i przewrotni ludzie”.

Maryjo wyproś nam łaskę wiary.

 

Twoja czcicielka

Kaplicówka 11 sierpnia 2012